Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacyjne perypetie wierzyciela

skomentuj

Taki mail: Mam dłużnika osobę prywatna z Ostródy pożyczyła od mnie 4200zł w 2011 roku w maju bez umowy na 2 miesiące w listopadzie 2011 udało mi się spisać umowę pożyczki z to osobą na na powyższa kwotę umowę tą dłużnik napisał własnoręcznie. Podczas pisania umowy stwierdził ,ze nie ma przy sobie dowodu osobistego ale ja nie odpuściłem i i spisaliśmy umowę z wszystkimi danymi oprócz numeru dowodu który miał dostarczyć czego oczywiście nie zrobił do dnia dzisiejszego. Termin spłaty został ustalony na Luty 2012 z czego oczywiście dłużnik się nie wywiązał.

Osoba ta przebywa aktualnie w Holandii gdzie pracuje. 26.07 2012 roku ma być w kraju ponieważ będzie licytowana posiadłość wartości 600tys zł którego jest współwłaścicielką dłużnik ten pozyczył tez od mnie sprzet elektroniczny .taki jak monitor lcd ,Laptop ,kosiarka do trawy itp. które jak sie okazało sprzedał bez mojej wiedzy i zgody ale na to nie mam zadnych dokumentów w lutym wynająłem firmę z ogłoszenia w gazecie ostródzkiej która się ogłaszała ze odzyskuje długi … zapłaciłem 500 zł zaliczki tej firmie spisalismy upowaznienie .. tyle ze ja dopiero po czasie zorjentowałem się że nie dostłem kopi umowy nie posiadam nic oprócz numeru tej rzekomej firmy z Olsztyna ..ale od tego czasu czyli lutego nie odbierają telefonu wyglada na to iz zostałem oszukany dłużnik mieszka w Ostródzie warmińsko-mazurskie mój telefon … telefon tej rzekomej firmy windykacyjnej to … czy coś mozna zrobic z ta sprawą?

Najpierw co do dłużnika – uzyskaj w sądzie nakaz zapłaty i przyłącz się do egzekucji z udziału w nieruchomości. Licytacja co prawda za kilka dni, ale może w pierwszym terminie nie zostanie zlicytowana nieruchomość a na drugi termin może zdążysz.

Co do tej nieuczciwej firmy windykacyjnej, to jeżeli tez nie masz potwierdzenia przekazania tych 500 zł. zaliczki, to marnie widzę szanse odzyskania tejże.

Skomentuj