Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Adwokat dłużnika zapisał w ugodzie…

komentarze 4

Miałem obiecujące zlecenie przeciwko dłużnikowi z Elbląga, ale znowu okazało się, że w umowie klient a z dłużnikiem jest zakaz cesji, na który powołał mi się adwokat dłużnika. Wycofałem się więc ale były klient poprosił mnie abym zerknął na projekt ugody który przesłał mu adwokat dłużnika. A tam czytamy między innymi:

Zapłata przez Zleceniodawcę zobowiązań określonych w pkt. 2 § 1 niniejszej ugody, stanowić będzie zaspokojenie wszystkich roszczeń Sub-agenta względem Zleceniodawcy opisanych w § 1 ugody a Sub-agent oświadcza, iż nie będzie występował na drogę sądową celem dochodzenia przedmiotowych roszczeń.

Napisałem w odpowiedzi:

Czyli jak Pan podpisze ugodę z takim zapisem, to pozbawia się Pan prawa występowania na drogę sądową nawet jeżeli on NIC Panu nie zapłaci.

No, tak to wygląda… Nie wiem, czy taki zapis miałby moc prawną, ale dlaczego nie…  Przecież wystarczy tylko tyle: „Zapłata przez Zleceniodawcę zobowiązań określonych w pkt. 2 § 1 niniejszej ugody, stanowić będzie zaspokojenie wszystkich roszczeń Sub-agenta względem Zleceniodawcy opisanych w § 1 ugody.” i koniec, kropka.

19/07/2012

kategoria: prawnicy

Komentarze do 'Adwokat dłużnika zapisał w ugodzie…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Adwokat dłużnika zapisał w ugodzie…'.

 1. ludzie, a jak ktoś podpisze ugode, w której bedzie miał obowiązek pierdolnąć sobie w łeb to musi to zrobić?! no kurwa nie

  ;)

  19 Lip 12 13:45

 2. Czyli co, nic co jest w ugodzie zapisane nie ma mocy prawnej według Ciebie?

  admin

  19 Lip 12 14:48

 3. Ugoda i jej zapisy mają moc prawną w zakresie w jakim nie naruszają przepisów prawa.
  Zapisy niezgodne z ww przepisami są nieważne, ten również. Nie można oświadczeniem pozbawić się prawa do sądu wynikającego i z ustaw i z samej Konstytucji.

  Michał

  20 Lip 12 09:40

 4. dokładnie tak jak mówi Michał, taki zapis nie oznacza, że cała ugoda jest nieważna, tylko chodzi tu o jeden konkretny zapis.

  ;)

  20 Lip 12 19:38

Skomentuj