Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Samochody bez wartości sprzedażowej

1 komentarz

Taki mail:

Mam pytanie odnośnie spraw po bezskutecznej egzekucji, ale sprawa dotyczy osoby prywatnej z Poznania  i odzyskania zaległego wynagrodzenia.

Wartość zasądzona przez sąd to prawie 3 tyś zł plus odsetki. Wyrok wydano w 2010 roku, sprawa zajął się komornik, jednak w ubiegłym tyg umorzył postępowanie jako bezskuteczne. (wg mnie w ogóle się nie przyłożył do sprawy bo kontakt jako taki z dłuznikiem miał tylko w 2010 roku, potem juz w ogole, a teraz umorzył postępowanie).

W związku z tym moje pytanie czy zajmujecie się takimi również sprawami? Jesli tak to jakie dokumenty trzeba by było wysłać?? Oraz jakie koszty trzeba bedzie ponieść?? Sprawa dotyczy mojego szwagra.

ps. Wg komornika dłużnik posiada 2 samochody które nie mają wartości sprzedażnej. Nie wiem jak to możliwe … z góry dziękuję za informację

Komornicy często piszą, że ruchomości dłużnika wartości handlowej nie przedstawiają a tylko użytkową wartość mają. Z tym, że częściej tak piszą w odniesieniu do takich sprzętów jak telewizory, wieże stereo albo na przykład komputery. I często mają rację; czasem jak się któryś komornik uprze, to wyznacza termin licytacji takich przedmiotów i zazwyczaj (w mojej karierze zawsze) nikt tego nie kupuję. W przypadku samochodów, sprawa wygląda nieco inaczej bo i stare rzęchy można sprzedać ale też coraz trudniej (nie tylko zresztą rzęchy). Jeżeli więc komornik zajął dłużnikowi np. zdezelowanego FSO 1500 rocznik np. 1980 który to „samochód” co gnije w szopie, to trudno się nie zgodzić z komorniczą opinią.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/07/2012

1 komentarz do 'Samochody bez wartości sprzedażowej'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Samochody bez wartości sprzedażowej'.

  1. Nawet kilkuletnich aut w dobrym stanie nieraz nie idzie sprzedać na komorniczej licytacji

    Anonim

    10 Lip 12 18:32

Skomentuj