Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„czy bank informuje komornika o założeniu konta przez dłużnika”

komentarze 2

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „czy bank informuje komornika o założeniu konta przez dłużnika”. Nie jestem pewien, o co Ci dokładnie chodzi, ale spróbuję zgadnąć.

Chodzi Ci o sytuację, w której było wysłane zapytanie / zajęcie konta do banku, bank odpowiedział komornikowi, że dłużnik nie ma u nich konta a po jakimś czasie dłużnik założy sobie w tym banku konto? No to nie, z tego co się orientuję, bank „nie przypomina sobie” o niegdysiejszym zapytaniu komornika i nie informuje komornika o tym, że dłużnik założył sobie w tym banku konto bankowe, nie blokuje konta. Aby doszło do zajęcia takiego konta, to komornik musi ponownie wysłać zapytanie do tego banku z nadzieją, że dłużnik w międzyczasie skorzystał z oferty konta firmowego (albo osobistego) w tymże banku. A dobrych ofert kont jest sporo. Polecam osobiste tutaj a firmowe tutaj.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 4]

25/06/2012

Komentarze do '„czy bank informuje komornika o założeniu konta przez dłużnika”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„czy bank informuje komornika o założeniu konta przez dłużnika”'.

  1. MAM ZAJECIE KOMORNICZE , KOMORNIK ZABLOKOWAL MI KONTO BANKOWE , DLATEGO SRODKI POBIERAM W BANKU W KASIE , ZOSTALO MI DO POBRANIA JAKIES 650 PLN Z WOLNEJ KWOTY , CZY JAK TERAZ ZMIENIE RACHUNEK BANKOWY NA INNY TO KWOTA WOLNA JEST ODNAWIALNA ?

    Martin

    17 Lut 14 11:59

  2. Nie powinna być odnawialna, ale nie ma tego jak sprawdzić czyli praktycznie raczej jest odnawialna…

    admin

    17 Lut 14 12:11

Skomentuj