Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

„jak ukryć mieszkanie przed komornikiem”

komentarzy 5

Ktoś wpisał w wyszukiwarce – „jak ukryć mieszkanie przed komornikiem”. Jeżeli mieszkanie nie ma założonej księgi wieczystej, to komornik może nie dowiedzieć się o tym, że takowe posiadasz, szczególnie wtedy, gdy znajduje się w innej miejscowości niż ta w której mieszkasz. Jeżeli mieszkanie ma założona księgę wieczystą, to komornik może je zlokalizować na terenie całej Polski, wystarczy że sprawdzi w centralnej bazie danych ksiąg wieczystych. Nie wiem tylko, czy już wszystkie księgi wieczyste zostały przepisane do wersji elektronicznej, czyli czy został już zakończony proces tzw. migracji ksiąg wieczystych z wersji papierowej do elektronicznej.

Czerwiec 23rd, 2012 at 7:45 am

Komentarze do '„jak ukryć mieszkanie przed komornikiem”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to '„jak ukryć mieszkanie przed komornikiem”'.

 1. Niestety system często jest jeszcze nieprecyzyjny…

  Windykator z banku

  23 Cze 12 at 11:40

 2. Nieprecyzyjny czy niekompletny?

  admin

  23 Cze 12 at 12:19

 3. I jedno i drugie. Parę razy miałem przypadek, że e-Księgi nie pokazały komornikowi prowadzącemu moją egzekucję, że dłużnik ma nieruchomość (z założoną KW i po migracji)… Teraz niby jest lepiej, ale czasami dla pewności wnioskuję o „tradycyjne” sprawdzenie.

  Windykator z banku

  24 Cze 12 at 11:21

 4. Jeszcze nie wszystkie księgi są w sieci. Chyba że ta której szukałem jest pechowa 😉 Trochę się już to przeciąga… niemniej i tak dobrze że to powstało.

  Oddłużanie Kaoso

  26 Cze 12 at 22:45

 5. Bo komornicy nie wiedzą jak dokładnie szukać w CBDKW.

  Wejdź sobie na http://www.eksiegi.info . Znajdą bez problemu

  Jacek

  9 Lis 12 at 11:42

Skomentuj