Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zostałem pozwany o zwolnienie telewizora

skomentuj

Ni z gruchy ni z pietruchy takie pismo z sądu dzisiaj otrzymałem:

Sąd Rejonowy w Częstochowie I Wydział Cywilny w sprawie z powództwa JG o zwolnienie od egzekucji przeciwko RG (czyli przeciwko mnie – przyp. admina) zawiadamia, że został wyznaczony termin rozprawy na dzień 30 lipca 2012 r. o godz. 08:30 sala 20.

Sąd zobowiązuje do stawienia się na rozprawę wraz z dowodem osobistym.

Co jest, myślę sobie, o co tu chodzi, co to za sprawa? Czytam załącznik, pismo odręczne – pozew tego dziadka.

W związku z zapisaniem przez Komornika Sądowego przy Sądzie Rejonowym w Częstochowie … mojej własności w postaci telewizora marki LG nr fabr … pozywam Ob. RG zamieszkałego w ….

Wyjaśniam co następuje. Telewizor ten użyczyłem córce E. i byłemu zięciowi TB zam. w Częstochowie przy ul. … do czasu kupienia przez nich sobie telewizora.

Dziwi mnie bardzo fakt, iż Komornik zapisał właśnie mój telewizor, pomimo że TB oświadczał kilkakrotnie, że telewizor jest mój czyli teścia JG a nie jego. Przecież w domu znajdowały się inne również wartościowe rzeczy.

Pragnę nadmienić, że z uwagi na mój podeszły wiek (79 lat) można było w tym przypadku podejść do sprawy w zupełnie inny sposób i zaoszczędzić mi dodatkowych stresów. Wystarczyło wezwać mnie i wyjaśniłbym cała sprawę.

Jeszcze raz oświadczam, że telewizor jest mój i posiadam dowody i świadków, że jest moja własnością a ja nie jestem dłużnikiem Ob. RG.

Proszę o zabezpieczenie w/w telewizora na czas procesu sądowego.

Nie wiemy, czy dziadek mówi prawdę, czy łże. Jakoś nie załączył do pozwu kwitów, nie wskazał nawet tych świadków. Tylko że ja nie mam ku…wa czasu na szarpanie się w sprawie takiego bzdeta. Nawet jak wygram i komornik wystawi telewizor na licytację, to pewnie nikt nie przyjdzie – nikt telewizora nie kupi. Już przerabiałem takie licytacje z takim skutkiem. To zawiadomienie mnie z dopiskiem „Sąd zobowiązuje do stawienia się na rozprawę wraz z dowodem osobistym.”, to też nie wiem – obowiązek pod rygorem ukarania grzywna czy pominięcia dowodów? Nie ważne jednak, nawet nie chce mi się tego wyjaśniać. Skrobnąłem pismo do sądu:

W odpowiedzi na ZAWIADOMIENIE  z datą 18 czerwca 2012 r. niniejszym uznaję powództwo i wnoszę o zwolnienie telewizora z egzekucji.

Jednocześnie wnoszę o nieobciążanie mnie kosztami procesu, jako że wcześniej nie zostałem przez powoda wezwany do zwolnienia ww. przedmiotu ani poinformowany o tym, że przedmiot ten może być własnością osoby trzeciej.

Taka prawda. Koniec.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

22/06/2012

Skomentuj