Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szybka pożyczka bez BIK przez internet

skomentuj

Tytułowe hasło jest często wpisywane w wyszukiwarce Google. Polakom trzeba szybkich pożyczek (przez internet) i Polakom trzeba pożyczek bez BIK bo w bankach mają przechlapane. 🙂 znaczy się nie wszyscy, ale wielu. Banki też świrują a jeszcze bardziej świruje Komisja Nadzoru Finansowego z tym BIK-iem i wysokością dochodów. 

Do rzeczy – czy jest coś takiego, jak w tytule? Ponoć te oferty pożyczek pozabankowych a przynajmniej niektóre z nich. Tylko zerknijcie sobie najpierw na stopę RRSO cobyście szoku nie doznali po fakcie – po zaciągnięciu pożyczki. W przypadku chwilówek na sms kwestia jest specyficzna, bo ponieważ kwota tego typu pożyczki jest stosunkowo niewielka, a okres kredytowania co najwyżej 30 dni, więc jeżeli pożyczkę zwrócisz w terminie to koszty wynikające z RRSO nie dobiją Cię (chyba że jesteś wyjątkowo cherlawy). Gorzej, jeśli przeciągniesz spłatę na wiele miesięcy, wtedy to odczujesz.

Te pozabankowe pożyczki to są „bez BIK” powiedzmy, w dwóch kategoriach. Na przykład Provident albo Profi Credit są przyznawane p0mimo zaległości w spłacie kredytów bankowych odnotowanych w BIK. A pożyczki SMS jak na przykład VIA SMS nie są dostępne (podobno) dla osób z takim felerem w BIK jak wyżej ale jeżeli nie masz przeterminowanych zadłużeń, to fakt posiadania (wielu, wysokich) innych zobowiązań kredytowych jest akceptowalny jak chodzi o przyznanie takiej pożyczki.

Czerwiec 22nd, 2012 at 7:03 pm

Skomentuj