Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Alimenciarz na 50 tysięcy złotych

komentarze 2

Taki mail: Poszukuję firmy, która podejmie się odzyskania ponad 50000 zł zadłużenia alimentacyjnego (ok 25000 zaległych alimentów i  25000 odsetek) od mojego ojca. Komornik ze Szczecina jest nieskuteczny. Czy podejmujecie się Państwo tego typu zleceń?

Komornik nieskuteczny, bo tatuś pewnie nic na siebie nie ma, żadnego majątku ani oficjalnych dochodów (wyższych od minimum wolnego od zajęcia), na koncie osobistym też pewnie nic albo i wcale konta nie ma. Niestety, my działamy tylko na podstawie cesji powierniczej czyli umowy przelewu powierniczego wierzytelności. A Sąd Najwyższy w uchwale 24 lutego 2011 r. (sygnatura akt III CZP 134/10) chyba ostatecznie uznał, że cesja alimentów nie jest możliwa. Szkoda, bo z niektórych dłużników alimentacyjnych dałoby się ściągnąć dług metodami niekonwencjonalnymi (majątek i dochody mają, tylko je ukrywają).

kategoria: alimenty

Komentarze do 'Alimenciarz na 50 tysięcy złotych'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Alimenciarz na 50 tysięcy złotych'.

 1. Witam, jakiś czas temu ok. 3-4 lat temu miałem zasądzone alimenty od ojca w wysokości 500zł na miesiąc. Nie miałem jak się uczyć, ojciec dalej nie chciał płacić, teraz wyprowadziłem się do Poznania (pochodzę ze Szczytna), żeby zacząć pracę i dokończyć naukę, chciałbym od pójść na studia, niestety nie mam jak się nawet uczyć do matury, gdyż pracuję za marne pieniądze 6 dni w tygodniu. Niedawno jak byłem w domu tato powiedzial, ze nie bedzie tez placil za mieszkanie, czyli w wyniku na przyszłość też nic nie mam. Gdyby nie to, że jest mi teraz ciężko nie walczył bym o to. 23.03.2014 kończę 21 lat i podobno wtedy sprawa juz bedzie przedawniona. Nie wiem co mogę teraz zrobić. Nie muszę dostać całej kwoty, chociaż 60%. Mam dokumenty z sądu u siebie we Poznaniu. Nie jest tam napisane, że do póki się uczę bede dostawal alimenty, więc też nie wyrok nie był zależny od wieku czy nauki.

  Przepraszam za chaos,starałem się wszystko skrócić, jeśli coś będzie nieczytelne to proszę odpisać z pytaniami.

  Kamil

  9 Mar 14 at 10:07

 2. Przede wszystkim proponuję zlecić egzekucję komornikowi sądowemu.

  admin

  9 Mar 14 at 11:26

Skomentuj