Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kolejne doświadczenie z e-sądem

komentarzy 8

Miałem starą sprawę na nieco ponad dwa tysiące złotych którą chcąc nie chcąc, grzecznościowo przyjąłem od starego klienta. Odkładałem wniesienie pozwu, ale w końcu wniosłem – po raz drugi skorzystałem z e sądu. Chodziło o dług wobec osoby prywatnej, z tytułu najmu mieszkania. Na dług, oprócz zaległości w płaceniu czynszu, składały się też nieopłacone media czyli prąd, woda, gaz. W pozwie jako załącznik wymieniłem tylko umowę najmu i zostałem wezwany do określenia zaległości z tytułu mediów. Zerknąłem do dokumentów od klienta i zauważyłem, że jest tam też uznanie długu – oświadczenie od dłużnika (że zobowiązuje się do spłaty). W takiej sytuacji postanowiłem nie uzupełniać braków formalnych co do tych niezapłaconych mediów, tylko wspomniałem o tym oświadczeniu dłużnika pisząc, że zapomniałem wcześniej wspomnieć jako o załączniku. W dwa dni później otrzymałem powiadomienie o wydaniu nakazu zapłaty. Całkiem fajne doświadczenie więc.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

20/06/2012

kategoria: e-sąd

Komentarze do 'Kolejne doświadczenie z e-sądem'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kolejne doświadczenie z e-sądem'.

 1. Spróbuj się teraz zalogować do e-sądu, bo od wczoraj nie mogę („błędne hasło”) i nie wiem, czy to moja wina, czy znowu się im coś spartoliło?

  Lech | blog o wekslach

  20 Cze 12 09:35

 2. Zalogowałem się, po około 7 sekundach.

  admin

  20 Cze 12 09:49

 3. Od wczoraj po południa do dzisiaj rano nie działalo logowanie (wyrzucało błąd).

  Mądry

  20 Cze 12 09:55

 4. Faktycznie, *już* działa.

  A czy też macie ten błąd, że po wejściu w „moje sprawy” nie ma żadnych spraw i trzeba „filtrować” po fragmencie sygnatury, po zakresie dat itp., aby cokolwiek się pojawiło?

  Lech | blog o wekslach

  20 Cze 12 10:02

 5. Ogólnie ten cały system teleinformatyczny e-sadu to jakas tragifarsa, jak sie cos spier… po poludniu, a czesto tak sie dzieje, to przeresetują to dopiero najbliższego dnia roboczego rano. Po prostu kuźwa profesjonalizm pierwszej wody.

  Mądry

  20 Cze 12 09:56

 6. Z tym filtrowaniem to zmienili jakies 2-3 tygodnie temu. Dzięki temu spadło pewnie obciążenie systemu, bo żeby system coś pokazywał to trzeba coś wpisać do wyszukania, a tak jak każdy klikał „moje sprawy” i system mielił setki spraw każdego, to potem była tragedia.

  Mądry

  20 Cze 12 10:14

 7. Czy do wniesienia wniosku do e-sądu potrzeba znać dokładny adres zamieszkania lub zameldowania dłużnika? Można się zwrócić do policji z prośbą o ustalenie tych danych?

  fot

  20 Cze 12 10:16

 8. Musisz znać adres. Policja nic ci nie będzie ustalać.

  Mądry

  20 Cze 12 10:18

Skomentuj