Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Prywatna pożyczka dla rzeźnika

skomentuj

Taki mail: Nazywam się …, mam 26 lat i mieszkam w Bydgoszczy. Dnia 03. lipca 2011r. pożyczyłam kwotę 7920zł …. Do transakcji i podpisania umowy pożyczki doszło w Siemianowicach Śląskich , tam bowiem pożyczkobiorca zamieszkuje wraz z dziećmi i małżonką. Pożyczkobiorca jest szwagrem mojego chłopaka i choć dobry zwyczaj mówi nie pożyczaj, ja pożyczyłam kasę, ponieważ szkoda było mi że 4-osobowa rodzina gniecie się na małym pokoju. Pieniądze miały być oddawane zgodnie z harmonogramem pożyczki, a przeznaczone na remont mieszkania w Brzozie koło Bydgoszczy.

Byłam pewna że nie będzie problemu z oddaniem kasy, ponieważ … pracuje w rzeźni, w … i jako wykwalifikowany pracownik zarabia od 4000 do 5000zł, oczywiście na umowie jest wykazane że zarabia mniej. Teraz dołączyła do niego żona i zarabia około 2000zł, co daje im dochód około 6000zł na mc. Oboje zapewniali mnie że jeśli straci pracę, albo nie będą mieli żeby oddawać, pojedzie za granicę i zarobi, ale oczywiście to było kłamstwo tylko po to żebym pożyczyła, a teraz mają gdzieś żeby oddawać. Nie ma szans dogadania się z nimi, każda próba kończy się wyzywaniem mnie od kurew, próbują wszelkich kłamstw żeby skłócić mnie z chłopakiem, który był świadkiem podpisywania umowy pożyczki i oboje twierdzą że nic im zrobić nie mogę. Albo drugi rodzaj zachowania – głupi śmiech i zero reakcji, nie chcą oddawać pieniędzy i koniec. Ja jestem innego zdania – uważam że można coś z tym zrobić, dlatego zwraca się do Państwa o pomoc. Obecny dług wynosi: 7920 + 158.40 + 3200 (za 32 tygodnie zwłoki/niepłacenia – szczegóły w umowie) = 11278.40 zł. Słyszałam że istnieje możliwość „sprzedania długu” firmie windykacyjnej, ale nie mam pojęcia o co dokładnie chodzi. Proszę powiedzieć czy jesteście Państwo w stanie pomóc mi w tej sprawie, czy to nie należy do zadań firmy windykacyjnej i powinnam skierować sprawę prosto do Sądu??? Dodam, że osoba która jest dłużna dużo umie się tylko mądrować, ale tak na prawdę to zwykły tchórz. Mnie się nie boi, bo ja od pół roku mu wykrzykuję, a nic z tym długiem nie robię, dlatego to co ja mówię, nie robi na … żadnego wrażenia. I mądry Polak po szkodzie, dowiedziałam się tego, że wcześniej zanim ode mnie pożyczył, to już miał i nie spłacał pożyczki pozabankowe wzięte w Siemianowicach. W załączniku przesyłam skan umowy, jaką sporządziliśmy w chwili pożyczki. Z góry dziękuję za jakąkolwiek pomoc, tudzież wskazówkę, co mam zrobić dalej z tą sprawą.

To skoro żeś wiedziała, ze na umowie o prace jest mniej, to już powinno wzbudzić twoją czujność. Na formalnej drodze tj. w komorniczym postępowaniu egzekucyjnym, to czuję że tych pieniędzy nie odzyska się, skoro część zarobków ma na czarno. Oczywiście pozostają metody niekonwencjonalne, ale my też musimy przestrzegać prawa lub co najwyżej działać n a granicy prawa… Nie mogę więc zagwarantować Ci, że pieniądze odzyskamy.

Czerwiec 18th, 2012 at 11:32 am

kategoria: pożyczki prywatne

Skomentuj