Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Podwójne windykacje…

komentarze 4

Gdy stanie się tak jak w tytule, to z jednej strony cieszę się, że pieniądze odzyskane a z drugiej obawiam się, że nie zapłaci mi prowizji. Szczególnie wówczas, gdy o spłaceniu długu dowiaduję się od dłużnika a nie od klienta. Dzięki temu, że windykuję tylko w oparciu o cesję powierniczą, to większość dłużników płaci na moje konto firmowe, jednak i tak zdarzają się czasem sytuacje wysoce wku…wiające, jak ostatnio, z klientem z Opoczna. Dłużnik w stałym kontakcie ze mną, spłacił dług i przesłał mi potwierdzenie z żądaniem bezzwłocznego zaprzestania dokuczliwych dlań działań windykacyjnych.

Niestety, wpłacił na konto klienta a ten, gdy upomniałem się o prowizję, powiedział że dłużnik „śmiał się z mojej windykacji” i to jest zasługa nie moja tylko jego że dług został ściągnięty, że to niby on „postraszył” skutecznie dłużnika. Szlag mnie trafia, że teraz będę musiał windykować klienta – chama ale z drugiej strony cieszę się, że go skarcę. Dobra rada dla osób które chcą otworzyć firmę windykacyjną: działajcie tylko w oparciu o umowę cesji powierniczej, bo dostaniecie zawału (i ewentualnie zbankrutujecie) borykając się z nieuczciwymi klientami którzy nie chcą zapłacić Wam należnej prowizji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/06/2012

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Podwójne windykacje…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Podwójne windykacje…'.

 1. Pytanko czy działając na podstawie cesji powierniczej – egzekwowanie należności od nieuczciwego klienta nadaje się do postępowania nakazowego czy tylko upominawczego?

  mer5

  18 Cze 12 22:08

 2. Cesja nie ma wpływu na postępowanie. Jeżeli wierzytelność pierwotnego wierzyciela kwalifikuje się do postępowania nakazowego, to po cesji też będzie się kwalifikowała do postępowania nakazowego.

  admin

  18 Cze 12 22:12

 3. okej to wiem, raczej mi chodziło o waszego nieuczciwego klienta(tego ci nie chce oddać prowizji za odzyskanie długu)jaki rodzaj postępowania będzie PU, PN czy stosujecie swoje metody na pograniczu prawa?

  mer5

  18 Cze 12 22:22

 4. Aha. Prędzej upominawcze.

  admin

  18 Cze 12 23:41

Skomentuj