Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Podwójne windykacje…

komentarze 4

Gdy stanie się tak jak w tytule, to z jednej strony cieszę się, że pieniądze odzyskane a z drugiej obawiam się, że nie zapłaci mi prowizji. Szczególnie wówczas, gdy o spłaceniu długu dowiaduję się od dłużnika a nie od klienta. Dzięki temu, że windykuję tylko w oparciu o cesję powierniczą, to większość dłużników płaci na moje konto firmowe, jednak i tak zdarzają się czasem sytuacje wysoce wku…wiające, jak ostatnio, z klientem z Opoczna. Dłużnik w stałym kontakcie ze mną, spłacił dług i przesłał mi potwierdzenie z żądaniem bezzwłocznego zaprzestania dokuczliwych dlań działań windykacyjnych.

Niestety, wpłacił na konto klienta a ten, gdy upomniałem się o prowizję, powiedział że dłużnik „śmiał się z mojej windykacji” i to jest zasługa nie moja tylko jego że dług został ściągnięty, że to niby on „postraszył” skutecznie dłużnika. Szlag mnie trafia, że teraz będę musiał windykować klienta – chama ale z drugiej strony cieszę się, że go skarcę. Dobra rada dla osób które chcą otworzyć firmę windykacyjną: działajcie tylko w oparciu o umowę cesji powierniczej, bo dostaniecie zawału (i ewentualnie zbankrutujecie) borykając się z nieuczciwymi klientami którzy nie chcą zapłacić Wam należnej prowizji.

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Podwójne windykacje…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Podwójne windykacje…'.

 1. Pytanko czy działając na podstawie cesji powierniczej – egzekwowanie należności od nieuczciwego klienta nadaje się do postępowania nakazowego czy tylko upominawczego?

  mer5

  18 Cze 12 at 22:08

 2. Cesja nie ma wpływu na postępowanie. Jeżeli wierzytelność pierwotnego wierzyciela kwalifikuje się do postępowania nakazowego, to po cesji też będzie się kwalifikowała do postępowania nakazowego.

  admin

  18 Cze 12 at 22:12

 3. okej to wiem, raczej mi chodziło o waszego nieuczciwego klienta(tego ci nie chce oddać prowizji za odzyskanie długu)jaki rodzaj postępowania będzie PU, PN czy stosujecie swoje metody na pograniczu prawa?

  mer5

  18 Cze 12 at 22:22

 4. Aha. Prędzej upominawcze.

  admin

  18 Cze 12 at 23:41

Skomentuj