Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przedsądowa windykacja prywatnej pożyczki

komentarze 2

Taki mail: Na państwa stronie internetowej przeczytałem, że prowadzicie też windykację długów prywatnych, przeciwko osobom prywatnym. trzy inne firmy które wcześniej sprawdziłem windykują tylko od firm. Mam dłużnika który nie chce mi oddac 8 tys. zł. pożyczki ale dowiedziałem się niedawno że ma i inne długi a komornik nie potrafi odzyskac od niego pieniędzy w innych sprawach. Czy możecie pozasądowo zadziałac tak, że odda pieniądze. Nie interesują mnie sposoby tylko efekt. ja i dłużnik mieszkamy w Pszczynie. Wcześniej mydlił mi oczy, że na spłate mojej pożyczki weźmie kredyt w banku a teraz kiedy wie że ja wiem, że jest to niemożliwe, to powiedział, że już prawie ma przyznaną pożyczkę w firmie pożyczkowej w Pszczynie ale nie chciał powiedzieć w której niby.

No, trudniej bez tytułu wykonawczego prowadzić windykację przeciwko osobie prywatnej w porównaniu z dłużnikiem będącym przedsiębiorcą. Trudniej o tyle, że nie można upubliczniać długu zanim nie uzyska się tytułu wykonawczego (prawomocny nakaz zapłaty, wyrok…). Trudniej też o kontakt bezpośredni z takim prywatnym dłużnikiem. Z drugiej jednak strony, gdy już dojdzie do bezpośredniego kontaktu windykatorów w osobą prywatną, ty zwykle efekt jest lepszy niż gdy dłużnikiem jest przedsiębiorca. Innymi słowy, osoby prywatne generalnie bardziej boją się windykatorów. Oczywiście jak chodzi o naszą firmę i nasze działania, to jest to strach irracjonalny, bo nikomu krzywdy nie robimy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/06/2012

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Przedsądowa windykacja prywatnej pożyczki'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przedsądowa windykacja prywatnej pożyczki'.

 1. Mam kłopot z dłużniczką, której pożyczyłem 7250 zł (została zawarta umowa pożyczki), pożyczka ok. pół roku po terminie. W umowie była klauzula o odsetkach za spóźnienie w wys. odsetek ustawowych.

  Czy skupujecie Państwo tego typu pożyczki albo jaki byłby koszt windykacji?

  kazek

  7 Cze 14 10:53

 2. Nie skupujemy ale windykujemy. Proszę jeszcze na maila windykacja@grabowski.biz.pl informację o tym, gdzie ona zamieszkuje i w jakim wieku jest. Tak na marginesie, to jak nic w umowie nie ma o odsetkach za zwłokę, to z automatu należą się właśnie odsetki ustawowe.

  admin

  7 Cze 14 12:26

Skomentuj