Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik nie płaci wyroku a majątek na dzieci przepisał

komentarze 2

Takie zapytanie dzisiaj otrzymałem: Mam wielki problem ze sciagnieciem dlugu. Pozyczylam znajomemu dawno temu pieniadze, ktorych nie moge odzyskac w zaden sposob. Kwota o ktorej pisze to 40 tys. Zlotych. Sprawa byla nawet w Sadzie i zasadzono mu oddanie dlugu ale nie wywiazuje sie z tego, w dodatku wszystko co posiadal przepisal na swoje dzieci. Mam pytanie w zwiazku z tym,czy panstwo sa w stanie kupic taki dlug? Z gory dziekuje za odpowiedz.

Nigdy nie kupowałem długów, tzn. raz kupiłem gdyż znałem dłużnika i wiedziałem, że i gdzie ma majątek. 😉

Wystaw na giełdę wierzytelności w internecie raczej żeby dopiec dłużnikowi (a pośrednio może i jego dzieciom) ale może ktoś jednak kupi ten dług tylko raczej spodziewaj się ofert irytująco niskich kwotowo. Można natomiast skorzystać ze skargi pauliańskiej tzn. doprowadzić przed sądem do uznania czynności darowizny za bezskuteczną. Pod warunkiem że przepisał majątek już po zaciągnięciu długu i że jesteś w stanie wskazać te składniki majątku które przepisał.

Mam poza tym nadzieję, że komornik próbował dług ściągnąć a nie że Ty tylko słyszałeś, że dłużnik nic nie ma a wniosku egzekucyjnego nie złożyłeś u komornika. Czasem sami dłużnicy rozpuszczają plotki iż oni niby nic na siebie nie mają a może okazać się co innego (choć rzadko 😉 ).

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

13/06/2012

Komentarze do 'Dłużnik nie płaci wyroku a majątek na dzieci przepisał'

Subscribe to comments with RSS

  1. Mam należności bezsporne – wyrok sądowy i komornik umorzył postępowanie. Łączna kwota to ok. 6 tys.zl. Dłużnik, osoba fizyczna prowadząca działalność, przepisał majątek na inne osoby. Czy nie podejmie się Pan ściągnięcia należności ? Jaki będzie wynagrodzenie za skuteczny odzysk długu ?

    Mieczysław

    21 Kwi 16 17:38

  2. Ja już nie zajmuję windykacją. Sprawa nie wygląda ciekawie…

    admin

    21 Kwi 16 17:41

Skomentuj