Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy można „odsiedzieć” dług?

komentarze 2

Taki mail: Mam do odzyskania od trudnego (ściganego przez banki) dłużnika w Wolsztynie 12.000 zł. to było wyłudzenie a dłużnik skazany został na kare pozbawienia wolności w zawieszeniu i zapłate jako naprawienie szkody. jestem z nim w kontakcie i ostatnio powiedział mi że on ten dług sobie odsiedzi i nic mi nie zapłaci. Czy można odsiedzieć dług przez co zostanie anulowany? Czy wasza firma jest w stanie mi pomóc?

Jeżeli dłużnik nie naprawi szkody – nie zapłaci Ci w okresie próby, to sąd może zarządzić wykonanie zawieszonej kary czyli jej „odwieszenie” i dłużnik pójdzie do więzienia ale to nie anuluje długu. Takiego długu nie można „odsiedzieć”. Możesz o tym poinformować dłużnika, może naprawdę o tym nie wie. Nie wiem też czy wiesz, ale taki obowiązek naprawienia szkody w wyroku czyli taką wierzytelność możesz też egzekwować za pośrednictwem komornika. Możesz też sprzedać taki dług o ile oczywiście ktoś zechce kupić.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 4 Ocena średnia: 4.5]

10/06/2012

kategoria naprawienie szkody

Komentarze do 'Czy można „odsiedzieć” dług?'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czy można „odsiedzieć” dług?'.

  1. Nasze prawo jest tak pojebane jak lato z radiem ja wyludzilem od banku 10 tysiecy jak stwierdzil Sad i posadzili mnie za to na 1,5 roku do wiezienia teraz musze splacic dalej ten dlug jak mozna karac czlowieka dwa razy atom na Polske tylko tyle mam do powiedzenia

    Legniczanin

    7 Wrz 12 18:11

  2. Spłata długu to nie kara, zostałeś ukarany tylko raz.

    Lech | blog o wekslach

    7 Wrz 12 19:35

Skomentuj