Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Klient chce nas ograniczyć

skomentuj

Taki mail: Mamy dłużnika w Łowiczu, jest to podmiot gospodarczy a wierzytelność nasza spoczywa u komornika w bezskutecznym postępowaniu egzekucyjnym. Ten impas trwa już pół roku i zdecydowaliśmy się zwrócić po pomoc do firmy windykacyjnej. Jakiekolwiek czynności tak zwane niekonwencjonalne nie wchodzą w grę, jest to wykluczone z racji branża którą reprezentuje nasza firma jak i jej renomy w tej branży i na rynku. Interesuje nas wyłącznie efektywna współpraca z komornikiem polegająca na dostarczeniu mu informacji o majątku dłużnika a najlepiej wskazaniu aktualnie używanego konta firmowego. Proszę o ofertę zawierająca cenę usługi oraz wzór umowy.

To nie jest takie proste z tym poszukiwaniem majątku. Oferty kont firmowych kuszą także dłużników (dobre oferty są tutaj ;-)) co by je zmieniali celem uniemożliwienia skutecznego zajęcia komorniczego. Nieraz udaje się nam podstępem uzyskać informację o aktualnym koncie ale nawet jak komornik zajmie aktualnie używane konto dłużnika to i tak często jest na takim koncie zbyt mało środków.

Jeżeli Wy chcecie aby w umowie pomiędzy nami był zapis uniemożliwiający nam stosowanie windykacyjnej presji i perswazji, to niedoczekanie, sami sobie windykujcie. Myślę też że przesadzacie  z ta źle pojmowaną etyką. Zauważcie jak postępuje dłużnik – zgodnie z wyrokiem powinien zapłacić a nie kwapi się do tego a działalność dalej prowadzi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

08/06/2012

kategoria: windykacja

Skomentuj