Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Raport od komornika skarbowego

komentarze 2

A dokładnie, informacja o przebiegu i stanie egzekucji przesłana przez Naczelnika Urzędu Skarbowego Kraków-Podgórze. Trafiła doń moja sprawa w wyniku zbiegu egzekucji przeciwko mojemu dłużnikowi. Nieco inny „styl” informacji niż od komorników sądowych, cytuję znaczny fragment:

Naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza informuje, że postępowanie egzekucyjne wobec zobowiązanego …, pomimo skutecznie zastosowanego środka egzekucyjnego pozostaje bezskuteczne.

W toku prowadzonego postępowania egzekucyjnego dokonano zajęcia prawa majątkowego stanowiącego świadczenie z zaopatrzenia emerytalnego oraz z ubezpieczenia społecznego u dłużnika zajętej wierzytelności będącego rentowym w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych Oddział Kraków.

Kwoty uzyskiwane w wyniku dokonania powyższego zajęcia są znikome w porównaniu do wielkości zadłużenia i znacznie mniejsze w stosunku do narastających odsetek. Wobec powyższego, pomimo zastosowania skutecznego środka egzekucyjnego nie doprowadzi on do zaspokojenia któregokolwiek z Wierzycieli w tym tych, którzy korzystają z pierwszeństwa zaspokojenia (należności podatkowe).

Ponadto wielokrotnie sporządzano protokoły o stanie majątkowym zobowiązanego (ostatnio w dniu 09.02.2012 r.) oraz kilkakrotnie kierowano wnioski do Centralnej Informacji Ksiąg Wieczystych, Urzędu Miasta Krakowa Wydział Geodezji, Starostwa Powiatowego w Krakowie Wydział Geodezji, Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, w celu ujawnienia majątku zobowiązanego.

Brakuje mi to raportu o wyniku zapytania do CEPiK. Zwróćmy też uwagę na to, że moim zdaniem zbyt gorliwie i bo kilkukrotnie wysyłano zapytania o nieruchomości. Nasuwa mi się też pytanie o to, czy już wszystkie księgi wieczyste zostały przepisane do wersji elektronicznej czyli do NKW (Nowa Księga Wieczysta), czyli czy ta tzw. migracja ksiąg wieczystych została zakończona. Dlatego, że jak wynika z powyższego fragmentu, sprawdzali w centralnej ewidencji a prócz tego wysyłali zapytania wydziałów geodezji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

06/06/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Raport od komornika skarbowego'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Raport od komornika skarbowego'.

 1. Skarbówka ściągając należności skarbu państwa ma po prostu możliwość robienia darmowych zapytań, więc mogą walić jedno za drugim bez obawy o zaliczki…

  Co do Cepa, to przecież Ci odpisali,że nic nie ma… Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców,pod koniec wklejki. 🙂
  Co do migracji ksiąg, to nie wszędzie jeszcze została zakończona, więc jak dostajesz informację od komornika,że EKW nic nie wykazało, to niekoniecznie coś znaczy tak naprawdę…

  Pozdrawiam!

  kaEmEs

  27 Cze 12 21:38

 2. Istotnie, przeoczyłem CEPiK. Co do EKW to zwłaszcza skarbówka jednak powinna sprawdzić w tej bazie, bo możliwe, że dłużnik ma nieruchomość w innym rejonie kraju.

  admin

  27 Cze 12 21:44

Skomentuj