Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Komornik – Radom

komentarze 4

Taki mail: Chcialabym zlecic windykacje naleznosci od dluznika w Radomiu. Mam orzeczenie sadowe, kwota to ponad 15tys zl. Nie probowalam jeszcze u komornika, gdyz wiem ze firmy windykacyjne sa duzo bardziej skuteczne w dzialaniu. Interesuje mnie wspolpraca ze skuteczna w odzyskiwaniu naleznosci firma, z ktora ustale forme zaplaty jako procent od odzyskanej naleznosci. Prosze o odpis

Już wielokrotnie pisałem na tym blogu, że jak ktoś w końcu doczekał się tytułu wykonawczego to powinien najpierw właśnie skierować do komornika wniosek egzekucyjny a dopiero jeżeli egzekucja będzie bezskuteczna, to wtedy zwrócić się do firmy windykacyjnej. Możliwe przecież że komornik szybko ściągnie dług z konta dłużnika, z nadpłaty podatku w urzędzie skarbowym albo stopniowo poprzez zajęcie pensji dłużnika. Możliwe też, że dłużnik sam zapłaci gdy komornik zajmie mu samochód albo na przykład mieszkanie.

Firma windykacyjna nie ma uprawnień komorniczych, proszę o tym pamiętać i działa poprzez nazwijmy – wywieranie wpływu na dłużnika… Skuteczna egzekucja komornicza to zero kosztów po Twojej stronie a firma windykacyjna pobierze prowizję od odzyskanego długu od Ciebie.  Oczywiście nie twierdze, ze firma windykacyjna to gorsza opcja, ale w takiej sytuacji jak opisana przecie najpierw skorzystaj z usług komornika, skoro zamiast zlecić windykację na samym początku, wniosłaś sprawę do sądu i odczekałaś swoje.

W Radomiu znam dobrego komornika: Janusz Poznański. Z usług innych tamtejszych komorników nie korzystałem, więc nie wypowiadam się.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

06/06/2012

kategoria komornik

Komentarze do 'Komornik – Radom'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Komornik – Radom'.

 1. Podaję namiary na wszystkich komorników w Radomiu:

  Janusz Poznański
  Adres: ul. Żeromskiego 93, 26-600 Radom
  Nr telefonu: (048) 360-13-63

  Mirosław Siebyła
  Adres: ul. Wolność 8 lok. 8, 26-600 Radom

  Jarosław Adamowicz
  Adres: ul. Żeromskiego 65, 26-600 Radom

  Jarosław Kiełbasiński
  Adres: ul. Koszarowa 1 lok. 3. 26-600 Radom

  Paweł Podeszwa
  Adres: ul. Moniuszki 2/5 lok. 26-600 Radom

  Marek Wtorkiewicz
  Adres: ul. Staromiejska 7, 26-600 Radom

  Roman Gostyński
  Adres: ul. Curie-Skłodowskiej 18 lok 305. 26-600 Radom

  admin

  6 Cze 12 13:11

 2. Komornicy – w mojej ocenie – porównywalni, więc na chybił-trafił, bądź wedle sugestii adminia! 🙂

  Windykator z banku

  6 Cze 12 13:37

 3. Janusz Poznański / ul. Żeromskiego 93 – moja firma miała doświadczenie z tą kancelarią jako wierzyciel. Niestety nie polecam. Jeżeli dłużnik nie ma legalnego źródła dochodów lub nie przyniesie pieniędzy do kancelarii, egzekucje są umarzane. Nie przesyłają żadnych informacji o postępowaniach, nie ma raportów z działań terenowych, standardem jest brak odpowiedzi na pisma wierzyciela. Często w uzasadnieniach do umorzeń podawana jest fikcja. Dłużnicy się z nich śmieją. Już w kilku przypadkach po orzeczeniu o umorzeniu postępowania przez tego komornika odzyskaliśmy pieniądze sami (sic!). Zdecydowanie nie polecam.

  wierzyciel

  23 Kwi 15 15:26

 4. Tak często jest, że komornik nie może odzyskać a dłużnik ma pieniądze i jak go np. wpisem w internecie przycisnąć, to zapłaci.

  admin

  23 Kwi 15 21:58

Skomentuj