Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik prezesem wielu spółek

komentarze 2

Taki mail: W sierpniu ubiegłego roku pożyczyłam mojemu dłużnikowi 16000 zł. Mam podpisane przez niego oświadczenie o takiej pożyczce oraz weksel. Spłata długu miała nastąpić w maju tego roku, jednak do dziś pieniędzy nie ma a dłużnik unika kontaktu ze mną lub zbywa mnie, że zapłaci a gdy nadchodzi umówiony dzień to przestaje odbierać telefony. 6000zł z tej kwoty było moje prywatne a 10000zł wzięłam na kredyt, który dłużnik zobowiązał się spłacić do maja tego roku ( zapis na wekslu). Niestety wszystkie raty pochodzą z mojego konta. Chciałabym odzyskać moje pieniądze, czy mogą mi Państwo pomóc? Jestem z Legnicy i dłużnik też. Pieniądze na pewno ma, jest prezesem wielu spółek o czym dowiedziałam się później.

A co byś zrobiła, gdybyś dowiedziała się o tym przed pożyczeniem mu pieniędzy? Tym chętniej udzieliłabyś mu pożyczki? To może oznaczać, że on jest „słupem” który nie ma żadnego majątku a w tych spółkach jest tylko figurantem. Pożyczkobiorcę trzeba sprawdzić przed udzieleniem mu pożyczki, bierzcie przykład z banków albo z pozabankowych firm pożyczkowych oferujących pożyczki bez BIK – dla zadłużonych ale niemal w każdym przypadku sprawdzających zatrudnienie, dochody pożyczkobiorcy.

kategoria: spółka z o.o.

Komentarze do 'Dłużnik prezesem wielu spółek'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik prezesem wielu spółek'.

 1. Kontakt do Państwa znalazłem w Internecie. Opiszę krótko moją sytuację.
  Jestem wierzycielem i uzyskałem parę dni temu nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym na mojego dłużnika. Nakaz jest z weksla. Dłużnik odebrał nakaz 7 marca 2014, więc o klauzulę zwrócę się do sądu za tydzień.
  Nakaz opiewa na 225 tysięcy zł, odsetki od 11 lutego 2014 oraz nieco ponad 2800 zł zwrotu kosztów procesu. Dłuznikiem jest osoba mieszkająca w Legnicy, ja mieszkam w Warszawie. Dłużnik prowadzi lub już nie prowadzi z powodu kłopotów finansowych jednoosobową działalność gospodarczą. Podejrzewam, że może być też wspólnikiem spółki cywilnej.
  Znam jego adres zamieszkania. Znam numery rachunków bankowych, którymi posługuje się lub posługiwał w działalności gospodarczej. Znam lokalizację punktów prowadzenia usług w ramach działalności gospodarczej. Nie wiem czy posiada nieruchomości.
  Jestem niemal pewien, że nie wykona dobrowolnie nakazu w terminie, więc czeka mnie egzekucja. Oprócz wtopienia pieniędzy w dług (bo nie jest to wydumana kwota) poniosłem już wydatek na sąd i szykują się dalsze płatności u komornika.
  Jako że nie mam w tym żadnego doświadczenia, postanowiłem zastanowić się nad skorzystaniem z uslug wyspecjalizowanych w odzyskiwaniu wierzytelności osób, aby uniknąć ponoszenia zbędnych wydatków.
  No i teraz pytania: ile mnie to będzie kosztować i w jaki sposób prowadzą Państwo tego typu współpracę?

  Maxer

  14 Mar 14 at 12:56

 2. Też jestem zdania, że komornik nic nie ściągnie, proszę nam zostawić kontakt do siebie ale nie tu; namiary na nas są na górze strony.

  admin

  14 Mar 14 at 15:45

Skomentuj