Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Uzasadnienie umorzenia postępowania egzekucyjnego – przykład

1 komentarz

Nieraz wpisywane są w wyszukiwarce hasła podobne do tytułowego. Akurat przysłał mi coś takiego komornik sądowy w Lubaniu Sławomir Kuźmicki. Dobry komornik, ale w tej sprawie nic nie mógł zrobić. Dłużniczka faktycznie nie ma pieniędzy, popadła w tarapaty finansowe, podobno nawet jakąś nietanią pozabankową ekspresową (dla zadłużonych) chwilówkę w owym Lubaniu wzięła aby nam chociaż część długu odda. Możliwe, bo połowę długu odzyskaliśmy od niej w postępowaniu przedsądowym. Klient koniecznie chciał „do sądu” a klient nasz pan, więc i do sądu i do komornika było.  Do rzeczy jednak, oto uzasadnienie:

Dłużniczka pracuje. Zatrudniona jest na 1/2 etatu w … z płaca minimalną wolną od potrąceń. Innych dochodów nie posiada. Nie posiada rachunku bankowego ani wierzytelności. Pod podanym adresem mieszka z mężem i córką. Mieszkanie jest własnością córek dłużniczki.

Dłużniczka w miejscu zamieszkania nie posiada wartościowych ruchomości. Nie posiada żadnego środka transportu, nie posiada nieruchomości. Mąż dłużniczki pobiera rentę, która jest zajęta na rzecz zadłużeń. Obecnie p-ko dłużniczce prowadzonych jest siedem postępowań egzekucyjnych, które nie rokują nadziei na pozytywne ich zakończenie. Dłużniczka zobowiązała się zadłużenie spłacać w ratach lecz do dnia dzisiejszego nie dokonała żadnej wpłaty. Egzekucja bezskuteczna.

Tyle. Nadmieniam, że komornik to nie windykator i nachodzenie dłużnika w celach „negocjacyjnych” nie należy do jego obowiązków. Tym zajmujemy się my. Pewnie zawitamy do tej pani, mimo jej faktycznie trudnej sytuacji. Wszak zobowiązanie jest zobowiązaniem (do spłacania w ratach). 🙂

kategoria: komornik

1 komentarz do 'Uzasadnienie umorzenia postępowania egzekucyjnego – przykład'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Uzasadnienie umorzenia postępowania egzekucyjnego – przykład'.

 1. P.S. Dane teleadresowe komornika:

  KOMORNIK SĄDOWY PRZY SĄDZIE REJONOWYM SŁAWOMIR KUŹMICKI
  UL. RATUSZOWA 24
  59-800 LUBAŃ , DOLNOŚLĄSKIE

  Telefon : 75 646 05 97
  Fax : 75 646 05 81

  admin

  5 Cze 12 at 18:50

Skomentuj