Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja – zachodniopomorskie

komentarze 2

W województwie zachodniopomorskim mamy najwięcej zleceń w porównaniu do innych województw. Kiedyś we wschodnich regionach kraju było więcej zleceń, ale od kilku lat zachodniopomorskie „przoduje” i to zastanawiająco mocno. Jest tu bardzo wiele długów do windykacji nie tylko w największych miejscowościach ze Szczecinem na czele, ale także w pomniejszych jak: Gryfice, Goleniów, Białogard, Choszczno, Świdwin, Barlinek, Czaplinek, Nowogard, Kołobrzeg, Kamień Pomorski. Zwracają uwagę stosunkowo wysokie kwoty wierzytelności oraz dłużnicy w stosunku do których egzekucje komornicze są bezskuteczne, bo nie mają na siebie (oficjalnie) nic wartościowego ani dochodów. Nie chcę bynajmniej przez to powiedzieć, że zachodniopomorskie to kraina oszustów, ale powiedzmy, że region ten niechlubnie przoduje w naszych firmowych statystykach. Nie mogę wykluczyć tego, że nasza firmowa strona www jest po prostu lepiej wypozycjonowana w Google na ten region niż na inne. O ile pamiętam też, to udzieliliśmy kilku wywiadów które zostały opublikowane w lokalnej prasie, w tym internetowej.

Jak chodzi o metody windykacji, to chyba skuteczniej niż gdzie indziej sprawdza się upublicznianie zadłużenia, ale nie w jakimś rejestrze długów, tylko aktywne, zwłaszcza wieszanie po nocach plakatów na słupach, drzewach i tablicach ogłoszeniowych. Plakatów z danymi osobowymi dłużnika i informacją o długu. Są regiony, w których upublicznianie dłużnicy prawie całkowicie olewają, a w zachodnipomorskiem biorą sobie do serca,  i bardzo dobrze. Oczywiście nie oznacza to że każdy dłużnik tu zawstydzi się publikowaniem jego długu i zapłaci a w jakimś innym regionie, przeciwnie. Można jednak, pracując latami w windykacji i mając przegląd w skali całego kraju, wyłowić pewne generalnie „prawidłowości” i różnice w zachowaniach dłużników w różnych regionach kraju.

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Windykacja – zachodniopomorskie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja – zachodniopomorskie'.

 1. Co mogę zrobić, gdy podpisałem umowę
  z windykatorem, który obiecał zciągnąć
  moje należności wciągu trzech miesięcy
  a w listopadzie tego roku minie dwa
  lata ifinału sprawy nie widać?
  Windykator zapoznał się ze sprawą wstępnie
  i obiecał krótki termin Ządając wysokiej
  prowizji a mnie zależało na czasie, więc
  zgodziłem się. Po trzech miesiącach często
  telefonowałem do niego w sprawie i za każdym razem
  obiecywał, że lada chfila gotówka do mnie wpłynie
  i do dziś tej gotówki nie ma.Ja już zdążyłem spłacić
  kilka rat pożyczki jaką akonto musiałem zaciągnąć a
  z windykatorem całkowicie kontakt zanikł. Telefonów
  nie odbiera. Na listy polecone nie odpowiada. mejle
  zostają bez echa a ja tracę wiarę w skutegzność
  windykacji tak bardzo fachowo reklamowaną się w necie.
  Dłużnik posiada nieruchomość której nie użytkuje bo
  mieszka w bloku a na nieruchomości wywiesił wielkie
  ogłoszenie „NA SPRZEDAŻ”
  Czy ja mam windykatora zgłosić do windykacji?
  Na Jego stronie były wpisy o nieuczciwości. O niewypłacaniu należności mimo z ciągniętych długów.
  Może ktoś doradzi mi co mam z tym zrobić?

  Zygmunt

  25 Cze 12 at 20:07

 2. Wypowiedz mu umowę o windykację i zleć prowadzenie sprawy innej firmie windykacyjnej albo po prostu kancelarii prawnej lub adwokackiej. Wyślij wypowiedzenie umowy poczta polecona i zachowaj potwierdzenie nadania; czy on ten list z wypowiedzeniem umowy podejmie czy nie podejmie, nie ma to formalnie znaczenia.

  Póki co to nie wiesz, czy on ściągnął z dłużnika Twoją należność, czy nie ściągnął. Zapewne dowiesz się jak jest, gdy windykację zlecisz innemu podmiotowi który skontaktuje się z dłużnikiem.

  admin

  25 Cze 12 at 21:29

Skomentuj