Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przykład nieskuteczności weksla

komentarze 2

Taki mail: Chciałem po raz pierwszy skorzystać z państwa pomocy w celu odzyskania należnych mi pieniędzy. Chodzi o panie: … i … które sa siostrami i mieszkają we Włocławku.  W 2009 roku udzieliłem im pożyczki, której to nie spłaciły. A ze umowa pożyczki była zabezpieczona wekslem, wiec postanowiłem nadać sprawie bieg oficjalny poprzez wykorzystanie sądu i komornika. Niestety to wszystko trwało bardzo długo i w ostateczności dowiedziałem się o bezskutecznej egzekucji gdyż w tamtym czasie obie panie oficjalnie nie pracowały. Jednak przeglądając ostatnio facebooka dowiedziałem się ze pani … jest zatrudniona w …, w związku z tym szansa na odzyskanie pieniędzy pojawiła się na nowo. Z moich wyliczeń wynika na chwile obecna z odsetkami ustawowymi należy mi się: 1900 zl plus odsetki od 10 sierpnia 2009 czyli  2596 zl stan na dzień 2.06.12 oraz 1900 zl plus odsetki od 10 marca 2009 czyli  2699 stan na dzień 2.06.12 co daje łączna kwotę:  5295 zl Chciałbym zgłosić państwu ta sprawę i rozpocząć nasza współpracę, gdyż mam kilka jeszcze takich pożyczek. Oczywiście interesuje mnie windykacja niekonwencjonalna skuteczna i bezpośrednia.

Mamy tu przykład z życia. Gdy dłużnik nie ma majątku ani dochodów to weksel nie pomoże gdyż nie jest w rzeczywistości żadnym zabezpieczeniem. Najgorsze w tym wszystkim jest to, że ten wierzyciel, pomimo że przekonał się o tym na własnej skórze, dalej mówi o wekslu jako o zabezpieczeniu. Prawdopodobnie jak wielu innych wierzycieli bezmyślnie przyjął, że weksel to zabezpieczenie, no bo tak się o wekslu mówi i pisze, jak widać ze szkodą dla wierzycieli. Oczywiście nie zadał sobie trudu aby wyobrazić sobie, jak też ten weksel rzekomo zabezpieczy mu odzyskanie pożyczki. No to teraz masz, ku…wa, „zabezpieczenie”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

02/06/2012

kategoria: weksel

Komentarze do 'Przykład nieskuteczności weksla'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przykład nieskuteczności weksla'.

 1. A Ty znów to samo 🙂 Rozumiem, że o hipotece też nie będziesz mówił jak o zabezpieczeniu? Ja właśnie miałem drugą nieskuteczną licytację. Albo zastaw samochodu też nie jest zabezpieczeniem, bo może się rozbić…

  Widzę, że mylisz weksel z czekiem – to tam masz *gwarancję* wykupu.

  Lech | blog o wekslach

  3 Cze 12 10:33

 2. Jednak jeżeli nie rozbije się, to jest wciąż zabezpieczeniem, a weksel nie…

  admin

  3 Cze 12 11:03

Skomentuj