Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja – Wałbrzych

komentarze 3

Jakoś stosunkowo bardzo mało zleceń windykacji jest na dłużników z Wałbrzycha oraz innych pobliskich miejscowości jak: Świdnica, Świebodzice, Dzierżoniów, czy Kamienna Góra. Czyżby ludzie tam uczciwsi niż w innych regionach kraju? Nie wiem. Oto jednak od niedawna zajmuję się sprawą dłużnika z Wałbrzycha i to nie byle jaka bo na kwotę 692.000,00 USD. Tak jest, sześćset dziewięćdziesiąt dwa tysiące dolarów amerykańskich. Zapowiedzieliśmy mu już wizytę negocjacyjną, a on nam na to odpisał:

W odpowiedzi na pismo … odmawiam zapłaty kwoty 692.000,00 USD. Brak jest podstaw prawnych i faktycznych do formułowania roszczeń zawartych w Państwa piśmie. Po pierwsze, roszczenie jest już przedawnione. Po drugie, wskazuję, iż pismo z dnia 16.05.2012 r. stanowi formę groźby. Wywołanie błędnego przekonania, iż windykatorzy z Państwa firmy dysponują możliwością użycia środków przymusu, co może budzić niepokój i lęk, co do skutków i samego przebiegu wizyty Państwa pracowników, jest bezprawne i stanowi naruszenie nie tylko przepisu art. 191 Kodeksu karnego ale także zasad etyki.

Roszczenie nie jest przedawnione. Umowa pożyczki jest co prawda z 1999 roku, ale nie określono w niej terminu zwrotu, czyli dalej trwa. Moje niedopatrzenie – powinienem mu wypowiedzieć umowę pożyczki i wyznaczyć sześć tygodni na spłatę i dopiero windykować; tak też zrobię. I nic mu nie pisałem prócz tego że, przyjadą do niego porozmawiać o spłacie zadłużenia – to nie jest zabronione.

Przy okazji, wszystkim dłużnikom z Wałbrzycha którzy naprawdę nie mają na spłatę zadłużenia u nas, proponuję wziąć na ten cel pożyczkę. 😉 Bankową albo pozabankową (w tym ze SKOK albo z lombardu).

kategoria: windykacja

Komentarze do 'Windykacja – Wałbrzych'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Windykacja – Wałbrzych'.

 1. To się zdziwi, że się nie przedawniło 🙂 A tak spokojnie spał i miał kopiuj-wklej gotowe pisemko (to wzbudzanie strachu to z jakiegoś forum na 100% formatka) – gratulacje za czujność, osobiście tez byłbym pewny że przedawnione.

  Szela

  1 Cze 12 at 15:19

 2. Mam dluznika z wyrokiem sadowym wartosc zadluzenia to 7000 zl plus odsetki od 2011 roku Komornicza windykacja nie daje rezultatu. Mam pytanie w zwiazku z tym .
  Czy wasza firma bylaby zainteresowna przejeciem tego zadluzenia do windykacji. Dluznik mieszka w okolicach Walbrzycha w miejscowosci Gluszyca.

  Krystian

  18 Mar 14 at 15:07

 3. Tak. Proszę o podanie nr telefonu ale nie tu tylko namiary na windykację są na górze tej strony.

  admin

  18 Mar 14 at 16:29

Skomentuj