Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Windykacja – Gliwice

skomentuj

Mam nowe zlecenie na dłużnika z Gliwic, chodzi o pożyczkę. Przypomniała mi się sprawa sprzed kilku lat, zlecenie już tytułem wykonawczym w sprawie. O ile pamiętam, to sprawa była na etapie bezskutecznego postępowania egzekucyjnego czyli komorniczego, ale może się mylę. Nie, no, nie mylę się, bo było już po sądowym wyjawieniu majątku, więc musiało być już przeprowadzone postępowanie egzekucyjne z wynikiem negatywnym.

Chodzi o to wyjawienie majątku o co wnioskował wierzyciel. Dłużnik zeznał, że nic nie ma, żadnego majątku. Następnie sprawa trafiła do nas do windykacji i my bez problemów, oficjalnie ustaliliśmy w urzędzie miejskim albo (już nie pamiętam) w starostwie powiatowym, że dłużnik ma mieszkanie i udział w domu. Zdumiewające, że komornik tego nie ustalił, wystarczyło wysłać standardowe zapytanie, jak zwykle.

Gdy mam sprawę do egzekucji komorniczej w Gliwicach, to kieruję ja najchętniej do komornika: Maciej Kwapisz. Bardzo rzetelny, komunikatywny i skuteczny komornik, polecam. Dość skutecznie jakoś zajmuje konta firmowe, między innymi. A propos, w sprawie na przykład kont firmowych i innych jak również kredytów w Gliwicach, zapraszam do kontaktu ze mną na adres e-mail podany na blogu.

31/05/2012

kategoria: windykacja

Skomentuj