Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Litera i duch prawa dla windykatorów

komentarze 2

Taki mail: Znalazłem Państwa ofertę szukając skutecznych, niekonwencjonalnie działających windykatorów. Spółka, którą reprezentuję boryka się z problemem nierzetelnych płatników, wobec których klasyczne metody egzekucji stosowane przez komorników zawodzą. Stąd też nasze zainteresowanie nawiązaniem współpracy z firmą windykacyjną, którą wychodzi poza szablony działania a przez to wykazuje się większą skutecznością. W załączeniu przesyłam wykaz naszych „liderów”, każdy ma siedzibę na terenie Lublina lub okolic. Jeżeli bylibyście Państwo zainteresowani podjęciem tematu windykacji wobec przesłanych przeze mnie osób, proszę o zaproponowanie swoich warunków. Jesteśmy elastyczni i jeżeli będzie taka konieczność, chętnie spotkam się z Państwa przedstawicielem, żeby omówić szczegóły współpracy.

Na swój sposób lubię wierzytelności do windykacji po formalnie bezskutecznej egzekucji komorniczej. Można wtedy pokusić się o zastosowanie stosunkowo ostrych metod windykacyjnych. Wiele razy byłem wzywany na policję po skargach dłużników, miałem też kilka cywilnych spraw o ochronę dóbr osobistych, z powództwa dłużników oraz karnych z prywatnego ich oskarżenia mnie o rzekome zniesławienie, o rzekome naruszenie dóbr osobistych. Nigdy nic nie wskórali takimi skargami i powództwami w sytuacjach gdy dysponowałem tytułem wykonawczym oraz postanowieniem komornika o umorzeniu bezskutecznej egzekucji. Nie omieszkuję też w takich przypadkach przedstawiać organom wykazu wielu długów dłużnika – informacji z KRD albo od komornika. Raz na sprawie przedstawiłem wykaz długów z KRD na łączną kwotę chyba ponad 400 tysięcy złotych (niezapłacone faktury w każdym przypadku). Sędzina spojrzała na skarżącego mnie dłużnika tak, jakby chciała powiedzieć, „Ale masz tupet oszuście skarżyć o zniesławienie”.

Oczywiście nie chodzi mi tu o tak „jaskrawe” metody jak pobicie dłużnika, bo to „nie uchodzi” bez względu na specyfikę sprawy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

30/05/2012

kategoria windykacja

Komentarze do 'Litera i duch prawa dla windykatorów'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Litera i duch prawa dla windykatorów'.

 1. Witam chciałam zapytać czy zajmują się Państwo odzyskaniem zagrabionych majątków, chce odzyskać majątek po pradziadku.

  Jeżeli nie Państwa firma to prosiłabym o inf. gdzie należy się zgłosić. Jestem z Lodzi.

  Anonim

  10 Mar 14 18:59

 2. Takimi sprawami nie zajmujemy się. Proszę zgłosić się do adwokata / radcy prawnego.

  admin

  10 Mar 14 20:54

Skomentuj