Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik dorabia na Allegro

1 komentarz

Taki mail: Kontaktowałam się z Państwem ostatnio w sprawie ściągnięcia długu (w kwocie 10  000 zł) od dłużnika będącego osobą prywatną, a owa wierzytelność stwierdzona jest umową pożyczki (dołączona w załączniku). Dłużnik jest moim byłym partnerem. Jego adres zameldowania jest taki sam jak w umowie: …, natomiast mieszka on i pracuje w Zielonej Górze. Niestety nie jest mi znany jego aktualny adres pobytu, wiem natomiast, iż pracuje w Galerii …, w sklepie …, w dziale gry i oprogramowania. Posiadam numer tel. do biura jego pracodawcy: ….  Natomiast jego numer tel: ….  W umowie oprócz kwestii pożyczki zawarty został § 2, w którym to dłużnik zobowiązał się do przepisania nr tel (który jest na mnie) oraz zwrotu kosztów za faktury wystawiane na ten nr, w związku z powyższym informuje Państwa, iż zwrócił koszty za wystawione do tej pory dwie faktury, jednak stwierdził, iż już nie będzie tego robił, a ponadto nie przepisze abonamentu (wiąże się to z koniecznością z rezygnacji przeze mnie z tego abonamentu, co pociąga za sobą koszty w kwocie 600 zł). Jeżeli chodzi o informacje odnośnie źródeł dochodów dłużnika to oprócz wynagrodzenia za pracę, uzyskuje dodatkowe dochody z prowadzenia działalności wysyłkowej na Allegro (jego nazwa użytkownika: raper_cal). Ponadto chciałam dodać, iż dłużnik posiada nowo nabyty aparat cyfrowy (lustrzanka marki Nikon) o wartości ok. 3 500 zł.

A niech sobie nawet w szałasie w lesie mieszka, jak chce. Grunt, że wiemy, że pracuje i że sobie dorabia na Allegro. Bardzo lubię takich dłużników, podszywam się pod klienta, uzyskuję nr jego konta i przekazuję komornikowi a on konto zajmuje. Następnie wkurzony dłużnik przegląda oferty kont osobistych (dobre są tutaj) i otwiera kolejne konto, które podaje klientom na Allegro. Wtedy prosimy kogoś z naszych przyjaciół aby podszył się pod klienta i uzyskał dane nowego konta bankowego dłużnika Allegrowicza, które też wskazujemy komornikowi do zajęcia.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

29/05/2012

1 komentarz do 'Dłużnik dorabia na Allegro'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużnik dorabia na Allegro'.

  1. Tu jest łatwiej bo zna się nazwę użytkownika. Gorzej jak się jej nie zna i trzeba powiązać adres email z kontem… praca detektywistyczna wręcz 🙂

    Oddłużanie Kaoso

    30 maja 12 01:25

Skomentuj