Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Subaru w gardle pani wierzyciel

skomentuj

Taki mail: Sytuacja była następująca. Ja pożyczyłam Panu … z Kraków pieniądze dużo wcześniej niż była sporządzona umowa. Mam na to pobranie z banku wystawione przez bank w kwocie 6200 Złoty ponieważ pobierałam w gotówce, to była kwota za którą kupił on samochód Reno Clio.

Samochód był uszkodzony dlatego tez tak mało kosztował. Pan … zapewniając mnie że odda po 2 miesiącach jak naprawi i sprzeda samochód za wyższą kwotę to od razu zwróci mi pieniądze. Tak też się nie stało. Reszta kwoty była długiem za niewywiązania się Pana … z różnych pożyczek mniejszej wartości. Po paru miesiącach jego ignorancji moich pieniędzy i okłamywaniu że jeszcze nie sprzedał auta itd…, postanowiłam sporządzić umowę z której składała się dług za samochód oraz doliczyć te mniejsze zobowiązania. To było dobre pół roku po faktycznym przekazaniu pieniędzy. Dokładnie nie pamiętam musiałabym sprawdzić wyciąg. Poprosiłam by przyjechał i w końcu po kolejnej namowie i telefonie zjawił się u mnie w domu. Podpisał w tym dniu tą umowę ale stwierdził ze samochód ukradli i nie jest w stanie tak szybko uzyskać pieniędzy od ubezpieczalni ponieważ trwa postępowanie w sprawie kradzieży ( to było kłamstwem gdyż samochód wcześniej sprzedał bądź rozbił) Podpisując umowę w punkcie dniu daty oddania długu przekreślił ja i powiedział że ten termin nie jest odpowiedni i tak nie odda mi tych pieniędzy bo nie ma samochodu. Po następnym miesiącu dowiedziałam się że kupił sobie za pieniądze z tego Reno Clio inny samochód marki Subaru. I ze sprawdzonego źródła dowiedziałam się że prawdopodobnie rozbił to Reno Clio na ubezpieczalni do kompletnej kasacji i otrzymał dużo pieniędzy. Miał na to by mi oddać ale kupił subaru. Po czym zadzwonił do mnie i powiedział że powinnam i tak się cieszyć że w ogóle ma chęci oddać mi cokolwiek bo w przeciwnym razie miałby to w d….e. A dziwi go fakt że tak zależy mi na tych pieniądzach bo pewnie cytuję – Moje subaru stoi ci w gardle. To był właśnie moment przełomowy i postanowiłam jego wszystkie długi Oddać do pana.

Dobra nasza więc, wiemy że dłużnik ma Subaru. Nie w kredycie czy w leasingu ale na siebie. Po nakaz zapłaty więc i do komornika z wnioskiem o egzekucję z pojazdu. Teraz to jemu stanie w gardle to Subaru, jak na pierwszej licytacji cena wywoławcza tegoż będzie stanowić 3/4 wartości szacunkowej a jak nikt nie kupi, to na drugiej licytacji 1/2 wartości szacunkowej.

Maj 28th, 2012 at 3:25 pm

Skomentuj