Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Zgłoszenie wyłudzenia na policji

skomentuj

Taki mail: W nawiązaniu do dwóch rozmów telefonicznych, które z państwem odbyłem załączam potrzebne dokumenty, tj. „postanowienie sądu” i „zawiadomienie o zajęciu rachunku bankowego …”. Kwota zadłużenia to: 23328,82zł, odsetki do 04.11.2011: 2990,88zł, odsetki od 04.11.2011 do 26.05.2012: ok 1615zł (jeśli dobrze obliczyłem) + koszty procesu, opłata egz., wydatki gotówkowe. Szczegółowe dane dłużnika jak i moje są w załączonych dokumentach. Dłużnik – … z Siemianowic Śląskich zakupił w mojej firmie … (dane w stopce) towar (gry komputerowe, konsolowe i konsole) na wysokość sumy zadłużenia w listopadzie 2010roku. Po wysłaniu ok połowy towaru z sumy zadłużenia poprosiłem …, o przesłanie potwierdzenia przelewu. Człowiek ten przesłał mi podrobione potwierdzenie przelewu, gdyż pieniędzy nie otrzymałem. Policja oczywiście stwierdziła, że nie zajmują się takimi sprawami.

Doniesienia/pisma nie składałem, byłem wyłącznie zapytać. Przez cały ten okres ani razu nie udało mi się skontaktować, porozmawiać z tym człowiekiem, który nie wykazuje nawet odrobiny dobrej woli spłaty długu i nie zapłacił nawet złotówki. Przed sprawą w sądzie i komornikiem, ktoś od nas był u niego i grzecznie ale stanowczo domagał się należności. … zobowiązał się zapłacić, czego oczywiście nie zrobił. Konwencjonalne metody są wysoce nieskuteczne… Po tej wizycie wiemy, że mieszka w domu jednorodzinnym wraz z babcią (bez rodziców, chyba) Znalazłem człowieka o takim nazwisku na facebooku: … Nie mam jednak pewności, że to on. Jeśli tak to widać nieźle się bawi, za naszą kasę.

Pozostaje do dyspozycji w tej sprawie 24h na dobę. mój telefon to … Proszę o info czy te dane są wystarczające, jakie formalności nas czekają i jakie kroki państwo zamierzacie podjąć w tej konkretnej sprawie. Chętnie się spotkam z kimś od państwa, w Krakowie lub okolicach. Nie jest to mój jedyny dłużnik i mam kilka podobnych spraw. Szukam kogoś kto będzie umiał skutecznie dobrać się do tych ludzi. Niestety czas pokazuje, że jeśli uda się odzyskać pieniądze to pojawiają się następni, którzy przez dwa lata płacą normalnie, a potem cisza i klasyczne wymówki. Nie ukrywam, że przez takich musieliśmy brać kredyty w bankach w Krakowie, na działalność.

Taka moja uwaga co do zgłoszenia wyłudzenia. Nie ma sensu pytać Policji czy się tym zajmą, bo zapewne zawsze odpowiedzą przecząco, aby nie mieć nowej sprawy. Zawiadomienie najlepiej po prostu złożyć na piśmie wysyłając pocztą poleconą i wtedy nie mają wyjścia – muszą zając się sprawą, co oczywiście nie gwarantuje tego, że przedstawią dłużnikowi zarzut. Zachowanie dłużnika a konkretnie wysłanie podrobionego potwierdzenia przelewu moim zdaniem całkowicie wyczerpuje znamiona przestępstwa wyłudzenia – oszustwa. Ponieważ zawiadomienie nie zostało złożone, to nic straconego, można by je złożyć, oczywiście niezależnie podjąć inne czynności windykacyjne.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 31 Ocena średnia: 4.4]

27/05/2012

kategoria policja,wyłudzenie

Skomentuj