Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Trzy ponaglenia

1 komentarz

Taki mail: Mam od m-ca lipca 2011 r. problem ze ściągnięciem należności za 3 fakturki (VIII,IX,X) na kwotę ok 12000 zł. Ponaglenie z potwierdzeniem odbioru było wysłane we wrześniu nieodebrane, później w listopadzie, które potwierdził odebranie i następne w lutym nieodebrane. Co Państwo proponują? Jestem zakładem z woj. kuj-pom. Inowrocław

Wystarczy tylko jedno przedsądowe wezwanie do zapłaty aby móc skutecznie wnieść pozew w postępowaniu gospodarczym. A jak chodzi o skuteczność windykacyjną wezwań do zapłaty, to jest ona generalnie licha. Jeżeli jednak już decydujesz się na wysłanie trzech wezwań do zapłaty, to moim zdaniem odstępy między wysyłką kolejnych wezwań powinny być znacznie mniejsze, na przykład co dwa lub trzy tygodnie a nie co dwa  miesiące.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/05/2012

1 komentarz do 'Trzy ponaglenia'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Trzy ponaglenia'.

  1. Nie ma już odrębnego postępowania gospodarczego. Wypadałoby jednak chociaż raz wezwać dłużnika do zapłaty, bo gdy dłużnik spełni świadczenie przy pierwszej czynności przed sądem, a wcześniej nie zostało do niego skierowane żądanie dobrowolnego spełnienia świadczenia, to sąd najprawdopodobniej nie zasądzi od dłużnika kosztów procesu.

    Cezary

    27 maja 12 12:03

Skomentuj