Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Odzyskanie 55.000,00 euro zaliczek na nieruchomości

komentarze 2

Taki mail: Dnia dzisiejszego kilkakrotnie dzwoniłem na telefon stacjonarny nr: … nie mogąc się dodzwonić. Dopiero za drugim razem dodzwoniłem się do Pana na telefon kom.: …, który uprzejmie wyjaśnił mi zaistniałą awarię telefonu stacjonarnego. Przechodząc do meritum sprawy, pragnę dowiedzieć się czy w dalszym ciągu w ramach prowadzonej działalności, realizujecie zlecenia dotyczące windykacji – wpłaconych zaliczkowo kwot pieniężnych na poczet zakupu nieruchomości gruntowych. Jednocześnie pragnę poinformować, że przedmiotem mojego zlecenia były by dwie umowy przyrzeczenia sprzedaży nieruchomości z dnia: 1.  16.11.2011 r. – dokonana zaliczkowa wpłata kwoty w wysokości 25.000,00 EURO, 2.  13.02.2009 r. – dokonana zaliczkowa wpłata kwoty w wysokości 30.000,00 EURO. Biorąc zatem powyższe pod uwagę oraz otrzymaną telefoniczną obietnicę, przekazania nam jeszcze dnia dzisiejszego zwrotnej informacji. Zwracam się z uprzejmą prośbą o podanie szczegółowych danych jakie miały by obowiązywać w przypadku podjęcia w tej sprawie współpracy. Nieuczciwy sprzedający mieszka w Bydgoszczy.

No to się tamten obłowił. Teraz pewnie sprzeda nieruchomości komuś innemu a Tobie pieniędzy nie odda. Może już sprzedał a Ty zanim wezwiesz go do zwrotu zaliczek, to musisz wyznaczyć mu pisemnie dodatkowy termin do wywiązania się z umowy. Wezwij go więc, pod rygorem odstąpienia od umowy a w kolejnym piśmie odstąp i wezwij go do zwrotu zaliczek, po czym zgłoś się do nas znów, sprawę przyjmiemy. Nie jestem biegły w transakcjach związanych z kupnem – sprzedażą nieruchomości ale to tylko powiem, że wręczanie takich zaliczek bez żadnego zabezpieczenia, to głupota. Być może te nieruchomości (które może właśnie sprzedał komuś innemu) były ostatnim majątkiem dłużnika i teraz nie ma już nic na siebie (oficjalnie). Kasę Twoją i ze sprzedaży nieruchomości ukrył lub przekazał komuś z rodziny. Całkiem możliwe że nawet skarga pauliańska nic tu nie pomoże, bo brak dowodu na to, co z pieniędzmi zrobił, że darował dziecku albo żonie, czyli odpada uznanie czynności darowizny za bezskuteczną. Tak, wiem, nasuwa się pytanie, co zrobił z taką kupa pieniędzy. Odpowie, zmyśli, co mu przyjdzie do głowy, na przykład że miał włamanie do domu i ukradli.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

27/05/2012

kategoria: zaliczka

Komentarze do 'Odzyskanie 55.000,00 euro zaliczek na nieruchomości'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Odzyskanie 55.000,00 euro zaliczek na nieruchomości'.

  1. Nasza firma przesłała przedsiębiorcy z Bydgoszczy urządzenie budowlane do testów. Na nasze wezwanie nie zwrócono sprzętu, a klient poprosił o fakturę. 31 stycznia 2014 przesłaliśmy pro formę na 3170 EUR, po czym kontakt się urwał. Czy pomoże nam pan w odzyskaniu należności?

    Jordan

    12 Mar 14 11:10

  2. Tak, chętnie, proszę o kontakt w tym momencie do nas tu: 505 159 136 albo windykacja@grabowski.biz.pl

    admin

    12 Mar 14 14:37

Skomentuj