Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużne spółki z o.o. a negocjacje z prezesem

1 komentarz

Taki mail: Zwracam się do Państwa z następującym problemem. mam niezapłacone faktury transportowe opiewające na kwotę 23.000EUR,4.200GBP oraz 20.000PLN. Dłużnikiem są dwie spółki z o.o. w tym jedna w Niemczech a druga w Chorzowie jednakże właścicielem a zarazem prezesem obu spółek  jest jedna osoba(Polak) mieszkający w Chorzowie, są to spółki z .o.o jednoosobowa. Jestem zainteresowany państwa ofertą w celu odzyskania moich należności. Nie podejmowałem jeszcze żadnych kroków prawnych. Dodam że obie firmy nadal istnieją ale dowiedziałem się, że ten prezes jest już zadłużony osobiście w chorzowskich firmach pożyczkowych. Proszą o szybką odpowiedź.

Windykacja spółek z o.o. jest o tyle irytująca, że choć wiemy, że to przecież prezes zaciągnął długi na spółkę (a nie to nieożywione coś zwane spółką z o.o.) to jednak on nie jest dłużnikiem. Tzn. nie jest dłużnikiem do czasu, bo jeżeli egzekucja przeciwko spółce z o.o. okaże się być bezskuteczną, to za długi spółki skutecznie można pozwać jego – prezesa. Póki co jednak, nie możemy nazywać go dłużnikiem, nie możemy go wpisać do rejestru długów (tylko spółkę). Możemy jednak z nim negocjować, bo przecież z nieożywionym tworem zwanym spółka z o.o. nie pogadamy. Czyli, możemy wysłać do prezesa kilku rosłych ludzi, oczywiście tylko na rozmowę, aby w imieniu spółki z o.o. dokonał zapłaty. Dlaczego kilku i dlaczego rosłych? A dlatego, żeby czuli się pewnie, żeby mogli się obronić, jak spotkają się z agresją ze strony prezesa i domowników. 😉

kategoria: spółka z o.o.

1 komentarz do 'Dłużne spółki z o.o. a negocjacje z prezesem'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Dłużne spółki z o.o. a negocjacje z prezesem'.

 1. Jednak egzekucja przeciwko prezesowi też nie musi być skuteczna. Taki mail:

  „Proszę o informację, czy jesteście skłonni podjąć czynności windykacyjne na etapie komorniczym. Kwota należności wynosiła wraz z odsetkami 60 tys.PLN w styczniu 2008 roku (powstanie należności przypada na rok 2005). Egzekucja wobec spółki z o.o. była bezskuteczna, natomiast z majątku prezesa nie przynosiła wymiernych efektów (dłużnik pobiera emeryturę wojskową, a windykuje go kilka różnych firm). Dłużnik mieszka w Chruszczobrodzie k.Łaz, woj. śląskie. Dotychczasowa firma windykacyjna z
  Zabrza, która pilnowała ściągania należności od dłużnika z racji zmiany profilu działalności i niskiej skuteczności podejmowanych działań nie jest zainteresowana dalszym prowadzeniem sprawy. Proszę o kontakt w przypadku Waszego zainteresowania dalszym prowadzeniem windykacji.”

  Trzeba by zatem wdrożyć naciski niekonwencjonalne na prezesa. A żeby móc tak działać, oczywiście niezbędny jest tytuł wykonawczy (który w sprawie jest).

  admin

  3 Paź 12 at 19:31

Skomentuj