Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Właśnie przepisał majątek na dzieci

skomentuj

Taki mail: Nazywam się … jestem z Wołomina. Mam dłużnika też z Wołomina który jest mi winien 31,100 zł i jest osoba ciężką do rozmów i do ściągnięcia długu wiec potrzebuje w tym wypadku firmy windykacyjnej przez to zgłaszam się do państwa. Liczę na to że wasza firma podejmie się tego wezwania. Dłużnik mieszka w Wołominie, doszły mnie słuchy że niedawno przepisał cały majątek na dzieci i ostatnio śmieje się pod nosem widząc mnie. I że jest zadłużony w wielu instytucjach pożyczkowych w Wołominie.

Jeżeli przekazał takie powiedzmy, uchwytne składniki majątku jak samochód i nieruchomość (przy okazji, dobry kredyt hipoteczny można wybrać tutaj), to gdy potwierdzi się to, możesz działać na dwa sposoby. Najpierw jednak uzyskaj w sądzie tytuł wykonawczy i wnieś do komornika o egzekucję należności. na marginesie zaznaczę, że mam bardzo pozytywne doświadczenia we współpracy z wołomińskimi komornikami.

Po pierwsze więc, możesz skorzystać ze skargi pauliańskiej, czyli sądownie skutecznie domagać się uznania darowizny na dzieci za bezskuteczną w stosunku do Ciebie. Gdy skarga zostanie uwzględniona, darowane składniki majątku znów będą należeć do dłużnika i komornik będzie mógł prowadzić z nich egzekucje dla Ciebie.

Po drugie, takie przepisanie majątku w celu udaremnienia zaspokojenia wierzyciela to przestępstwo określone w art. 300 par. 1 KK – złóż wtedy zawiadomienie do prokuratury.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

26/05/2012

Skomentuj