Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wierzyciel z wyrokiem przeciwko oszustowi

komentarze 2

Taki mail: Mam jeszcze jedną sprawę i chciałabym wiedzieć czy chciałby Pan się nią zająć i na jakich warunkach. Ponad rok temu wyrokiem Sądu Rejonowego w Wejherowie oszust który wyłudził ode mnie pieniądze został skazany na 8 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata (art.286 par.1) oraz obowiązek naprawienia szkody przez między innymi zapłatę (oddanie) mi 8,5 tys.zł. Miał na to rok czasu. Czas minął w lutym tego roku ale nie dostałam od niego ani grosza więc złożyłam wniosek do Sądu o wydanie mi odpisu wyroku z klauzulą wykonalności, który otrzymałam kilka dni temu. Wcześniej (rok temu) złożyłam pozew do Sądu w Wejherowie o naliczenie odsetek ustawowych do tej kwoty bo pieniądze były wyłudzone w 2005 roku, czyli straciły na wartości a poza tym miałam z powodu tego wyłudzenia kłopoty finansowe typu kary, odsetki za niezapłacone rachunki na bieżąco itp.

Na odpowiedź z Sądu w sprawie odsetek czekałam bardzo długo (rok czasu!) ale w końcu przyszło wezwanie na rozprawę. Jeśli wygram sprawę o odsetki będą więc do odzyskania jeszcze odsetki od kwoty 8.500zł licząc od maja 2005r. Jednak na razie mam jedynie wyrok z klauzulą wykonalności odnośnie zwrotu 8,5tys.zł. Powinien mi zapłacić wg wyroku Sądu do lutego tego roku czyli teraz rosną odsetki automatycznie. Wolałabym nie oddawać sama tego do komornika bo nie wierzę w jego skuteczność. Poza tym mieszkam teraz na podkarpaciu, nie mam pojęcia czy dłużnik ma jakiś majątek, nie mam możliwości zająć się tym bo to zbyt daleko. Znam jego adres poprzez Sąd. Z tego co podał w Sądzie mieszka w Gdańsku. Pochodzi z Pucka i wcześniej mieszkał w Pucku. Jego siostra wynajmuje pokoje turystom we Władysławowie. Nie sądzę żeby był bez grosza bo nawet miał adwokata z wyboru. Jeśli chodzi o tą sprawę to zależy mi na czasie bo jego kara zawieszenia skończy się na początku przyszłego roku i jeśli nie odda mi pieniędzy to chciałabym zdążyć złożyć wniosek aby odwieszono mu wyrok w związku z nie naprawieniem szkody i żeby przynajmniej tak został ukarany. Proszę napisać czy podjąłby się Pan odzyskania tego długu i jaki procent po jego odzyskaniu chciałby Pan potrącić, abym mogła się zastanowić. Proszę o informacje w jaki sposób w takiej sytuacji Pan działa, czy ma Pan możliwość skutecznej windykacji w tamtym regionie?

Wniosek egzekucyjny do komornika radziłbym jednak złożyć. Zapłacisz komornikowi może maksymalnie ok. 250 zł. a komornik przeprowadzi poszukiwanie majątku dłużnika i może okaże się, że dłużnik jednak coś posiada. Czasem nawet w takich sprawach okazuje się, że dłużnik ma nieruchomość. A możliwości odwieszenia dłużnikowi wyroku nie traktuj tylko w kategoriach zemsty, bo to jest często skuteczny straszak mobilizujący dłużnika – oszusta do zapłaty. Możesz mu najpierw sama pisemnie przypomnieć / uświadomić że może trafić do więzienia jeśli nie odda Ci pieniędzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

25/05/2012

kategoria windykacja

Komentarze do 'Wierzyciel z wyrokiem przeciwko oszustowi'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Wierzyciel z wyrokiem przeciwko oszustowi'.

 1. Klient naszej Kancelarii jest osobą fizyczną i posiada prawomocny nakaz zapłaty opatrzony tytułem wykonawczym, przeciwko osobie fizycznej, na wierzytelność pieniężną w kwocie 165.000 zł (należność główna) wraz z ustawowymi odsetkami dnia 15 lutego 2011 r., oraz kwotę 5.680 zł tytułem zwrotu kosztów procesu, w tym 17 zł tytułem opłaty skarbowej od pełnomocnictwa oraz kwotę 3.600 zł tytułem zwrotu kosztów zastępstwa procesowego, a także 66 zł tytułem kosztów postępowania o nadanie klauzuli wykonalności.

  Bardzo proszę o przestawienie Państwa propozycji dot. wykupu powyższej wierzytelności.

  Natalia

  24 Lip 14 06:52

 2. Nie skupujemy żadnych wierzytelności, może proszę ogłosić dług na internetowej giełdzie.

  admin

  24 Lip 14 07:47

Skomentuj