Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Czy umowa pożyczki wystarczy

komentarze 2

Taki mail: Chciałbym się dowiedzieć w jaki sposób wykonuje się w Pańskiej firmie windykacje długu, jaka jest skuteczność, czas odzyskania pieniędzy itp. Posiadam spisaną umowę z pożyczkobiorcą który zamieszkuje w Nowym Targu. Czy to wystarczy by wnosić o zwrot pożyczki, czy potrzebny jest wyrok? Czy istnieje możliwość odsprzedania umowy? Kwota pożyczki to 8000 zł. Czy podjęliby się państwo tej sprawy? Jestem oczywiście osobą fizyczną.

A to nie mogliście spisać wyroku? 🙂 No pewnie że można prowadzić windykację na podstawie umowy pożyczki, tylko żeby w niej było (albo na osobnej kartce) pokwitowanie przyjęcia przez pożyczkobiorcę kwoty pożyczki. A jeszcze lepiej, jak pożyczka została przekazana przelewem bankowym. Dobrze jest mieć też weksel od pożyczkobiorcy, wtedy można uzyskać nakaz zapłaty w postępowaniu nakazowym.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

24/05/2012

kategoria: dowody

Komentarze do 'Czy umowa pożyczki wystarczy'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Czy umowa pożyczki wystarczy'.

  1. Poszykuje firmy, która była by zainteresowana odkupieniem od nas dwóch wymagalnych długów na łączna kwotę 35.000 zł od osób fizycznych spod Nowego Targu.

    Anonim

    18 Mar 14 15:10

  2. Możemy podjąć się windykacji (dane do kontaktu z nami są na górze bloga) natomiast nie sądzę, aby udało się sprzedać takie długi prywatne (choćby za 50%).

    admin

    18 Mar 14 16:32

Skomentuj