Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Szefa nie ma

komentarze 2

Taki mail: Prosze o pomoc. Posiadam 2 niezalacone faktury za wykonanie robot budowlanych podpisane przez wlasciciela firmy w Tychach, potwierdzenie przelewu za 2 wczesniejsze faktury  wygenerowane i podpisane przez wlasciciela. 4 wezwania do zaplaty  z potwierdzeniem odbioru. Protokól odbioru jak i umowa zostały przezemnie podpisane i wysłane na adres firmy ale do dnia dzisiejszego nie otrzymalem egzemplarzy dla mnie, urwał sie rowniez kontakt telefoniczny. W siedzibie firmy mowia za kazdym razem ze szefa nie ma. Prosze mi powiedziec czy sa jakiekolwiek szanse na odzyskanie pieniedzy z tych faktur  jest to ponad 12 000 pln. Z gory dziekuje za odpowiedz, nawet jesli nie ma szans na odzyskanie tych pieniedzy .

To, że ciągle „szefa nie ma” nie jest problemem. Są sposoby na to, aby sam się odezwał – zadzwonił w trakcie windykacji. Jak chodzi o dokumentację, to kiedyś prawnik mówił mi, że w robotach budowlanych sama podpisana faktura to może być za mało i że ważna jest przede wszystkim umowa a zwłaszcza protokół odbioru.

Maj 21st, 2012 at 6:06 am

kategoria: dowody

Komentarze do 'Szefa nie ma'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Szefa nie ma'.

 1. Mieszkam w Tychach. Mam pytanie czy podejmujecie się państwo windykacji odpraw pieniężnych od pracodawcy.
  Pracodawca zwolnił wszystkich i nie zapłacił należnych odpraw, jego dług wobec mnie wynosi około pięciu tysięcy zł. Pracodawca prowadzi działalność gospodarczą. Posiadam prawomocny wyrok w tej sprawie z nadaną klauzulą wykonalności. Bardzo proszę o odpowiedź

  Ilona

  24 Kwi 14 at 14:34

 2. Niestety, z tytułu wynagrodzenia nie.

  admin

  24 Kwi 14 at 15:37

Skomentuj