Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczkobiorcy mają pracę

komentarze 3

Taki mail: Kieruję się do Państwa z zapytaniem. Otóż mam 3 klientów, którzy nie wywiązują się z pożyczki. Są to kwoty od 3 tysięcy do 8 tysięcy. Mam ich spisanych na kilku umowach na różne kwoty. Termin zapłaty minął 10 Października i nie wywiązali się z umowy. Zależy mi na zwrocie tych pieniędzy, z tego co wiem dłużnicy posiadają prace na cały etat na umowę prawdopodobnie. Czy byliby Państwo w stanie mi pomóc z tą sprawą w odzyskaniu należności? Wszyscy mieszkamy w Stalowej Woli.

To potencjalnie budujące, że pożyczkobiorcy – dłużnicy są zatrudnieni na umowę o pracę. Ty jednak nie powinieneś udzielać pożyczek na zasadzie „z tego co wiem dłużnicy posiadają prace” lecz powinieneś to zweryfikować przed udzieleniem pożyczki. Po prostu – zażądać od pożyczkobiorcy zaświadczenia o zatrudnieniu lub potwierdzeń przelewów wynagrodzenia na konto z ostatnich kilku miesięcy. A co będzie, jak oni zarabiają po 1.500 zł. brutto? To jest ustawowe wynagrodzenie minimalne w całości wolne od egzekucji komorniczej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/05/2012

Komentarze do 'Pożyczkobiorcy mają pracę'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pożyczkobiorcy mają pracę'.

 1. 18.05. ubiegłego roku pożczyłem kwotę 30 tyś.zł na okres 2 miesięcy .Po tym okresie dłużnik miał zwrócić 36tyś.zł.Do dnia dzisiejszego zwrócił tylko 3tyś.zł. Wielokrotnie otrzymywał wezwania do zapłaty,ale bezskutecznie.

  Na daną pożyczkę została sporządzona umowa pożyczki.

  Czy są szanse na odzyskanie tego długu????

  Barry

  4 Kwi 14 14:23

 2. Bardzo możliwe. Gdzie mieszka dłużnik?

  admin

  4 Kwi 14 15:14

 3. Stalowa Wola

  Barry

  4 Kwi 14 15:45

Skomentuj