Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Pożyczka pozabankowa na spłatę bankowego kredytu

1 komentarz

Taki mail: Zastanawiam się jakie mogą być konsekwencje w wypadku gdy nie zdobędę pieniędzy dla banku. Otóż mam dwa kredyty jeden się kończy za jakieś 9 miesięcy drugi wzięty w zeszłym roku na 6 lat (około 35tyś zł), do tego 3 karty kredytowe. Jedna na 3 tyś druga na 6tyś i trzecia na 8 tyś. łącznie wszystkiego mam na niecałe 60tyś zł. Mam mieszkanie kupione za gotówkę (320tyś plus garaż 20tys) razem z żoną, jesteśmy współwłaścicielami i mamy 3 letniego syna. Wszystkie raty miesięcznie to około 2200zł. Od pewnego czasu firma w której pracuje przestała mieć płynność finansową i zalegają nam z wypłatami i delegacjami. Do tego dostałem wymówienie do końca maja… Teraz spóźniam się z zapłaceniem dwóch kart i jednego kredytu, ale wiem że nie zdobędę pieniędzy wcześniej jak w czerwcu ponieważ pracuje teraz na zlecenie w innej firmie i będę ciągle opóźniony z płatnościami rat… Boje się o utratę mieszkania i tu właśnie pojawia się pytanie. Gdyby bank wymówił mi umowę to czy mogą mi zabrać mieszkanie? Żona nie podpisywała żadnych kredytów, tylko ja je brałem. Nie mamy rozdzielności majątkowej… Co może bank zrobić? Czy możecie polecić w Radomiu jakąś firmę z pożyczkami pozabankowymi którymi mógłbym zatkać bank na jakiś czas?

No w końcu bank może kredyt wypowiedzieć i wezwać do zapłaty całości kwoty a potem skierować sprawę do komornika, to jasne. „Zatykanie” banku pozabankowymi pożyczkami to kontrowersyjny pomysł, ale gdy grozi wypowiedzenie kredytu, to może i warto. ja nie mam zaufania do regionalnych firm (rzekomo) udzielających pożyczek bez BIK. Jeśli więc już zdecydujesz się, to polecałbym ofertę pożyczki bez BIK Provident – przynajmniej wiadomo że nie oszukują i że nie będą Cię dręczyć „karki” (tylko w miarę cywilizowana windykacja) jeżeli nie będziesz spłacał pożyczki. Ewentualnie możesz wspomóc się dodatkowo innymi ogólnopolskimi pożyczkami pozabankowymi.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

21/05/2012

kategoria: zadłużenie

1 komentarz do 'Pożyczka pozabankowa na spłatę bankowego kredytu'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Pożyczka pozabankowa na spłatę bankowego kredytu'.

  1. A jak będzie już bardzo źle to sprzedaż mieszkania i garażu, kupno mieszkania o 40 tys tańszego i z różnicy spłata rat kredytu. Skoro stracił płynność finansową to nawet lepiej na tym wyjdzie niż zaciągając kolejny kredyt na spłatę innego. To jest równia pochyła w dół…

    tworzenie stron www

    22 maja 12 10:18

Skomentuj