Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Paranoja

komentarze 2

Taki mail: Chciałabym się dowiedzieć o koszt, który byłby poniesiony w przypadku odzyskania przez Państwa długu naszego klienta (zarówno dostawcy) w wysokości 82,262.85 PLN. Przedstawię pokrótce sprawę. Faktury za dostarczone dobra, są nie płacone od ponad 130 dni przez naszego wierzyciela. Klient jednocześnie nasz dostawca, tłumaczył się przez długi czas tym, że nasza firma nie płaci swoich zobowiązań wobec jego firmy. Z naszej firmy w ostatnich 4-5 tygodniach wyszła kwota ponad 340tys zł do klienta/dostawcy za jego faktury. Nieuiszczenie niektórych faktur klienta/dostawcy wynika z faktu niedostarczenia produktów do naszych magazynów przez klienta/dostawcę. Klient/dostawca, nie dysputuje poprawności naszych faktur: ani do ceny, ani do jakości czy ilości dostarczonych przez nas dóbr. Jednak w dalszym ciągu zwleka z zapłatą. Pod koniec listopada 2010 jeden z naszych pracowników otrzymał nawet werbalne zapewnienie zapłaty zaległej kwoty przez prezesa firmy, która zalega nam z zapłatą.

Jednak na dzień dzisiejszy, wierzyciel znów odmawia uiszczenia długu. Uprzejmie prosiłabym o przedstawienie kosztów, które moja firma musiałaby ponieść w przypadku odzyskania przez Państwa firmę długu w wysokości 82,262.85 PLN. Prosiłabym również o podanie orientacyjnych kosztów ewentualnej drogi sądowej, jeśli rozwiązanie polubowne będzie nieskuteczne. Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Dodam tylko, że chodzi o zobowiązania krajowe. Nasza firma ma oddziały w Katowicach i Warszawie. Firma naszego dłużnika znajduje się w Mielcu.

Nie będę tego komentował, o mało nie zwariowałem czytając to. Jakieś to ku…wa „toksyczne”. Boję się przeczytać tego po raz drugi, żebym nie zwariował, więc tylko nieśmiało wspominam o możliwości kompensaty zobowiązań, nie mając odwagi wczytać się w ten mail.

Maj 19th, 2012 at 5:06 am

kategoria: Bez kategorii

Komentarze do 'Paranoja'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Paranoja'.

 1. Od sierpnia 2013 roku pracowałam w Niepublicznym Przedszkolu Katolickim na umowę zlecenie. 29 lutego bieżącego roku postanowiłam zrezygnować ze względu na to, iż pracodawczyni była niewypłacalna na czas, a w dodatku wynagrodzenie otrzymywałam w śmiesznych ratach po 200 – 300 zł. Tak więc nie było żadnej płynności finansowej. Dodam też, że dojeżdżałam do pracy 40 km. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że wywiązałam się z umowy i wykonywałam swoje obowiązki sumiennie i rzetelnie do końca tej umowy. Niemniej jednak do dnia dzisiejszego nie otrzymałam należnego wynagrodzenia w wysokości 1000 zł za ostatni miesiąc pracy. Niejednokrotnie byłam w Przedszkolu, próbowałam rozmawiać z Panią dyrektor, również niejednokrotnie próbowałam kontaktować się przez telefon. Niestety skończyło się tylko na nieprzyjemnych epitetach ze strony Pani dyrektor oraz na zbywających sms-ach. Wysyłałam już także przedsądowe wezwanie do zapłaty. Niestety nadal bez skutku.
  Nie wiem czy jest sens składania pozwu do sądu ze względu na niską kwotę roszczenia oraz na umowę zlecenie jaka mnie obowiązywała w pracy. W sądzie pracy nie uzyskałam odpowiedzi na ten temat ani żadnych innych informacji, które mogłyby mi pomóc.
  Dlatego też zwracam się z prośba o pomoc do Państwa. Czy w ogóle jest sens ? Zdaje sobie sprawę z tego, że kwota roszczenia jest na prawdę niewielka. Ile u Państwa kosztuje taka usługa ?

  Miła

  24 Kwi 14 at 11:53

 2. Na Pani miejscu wniósłbym pozew o zapłatę. My windykujemy minimum 3 tys. zł.

  admin

  24 Kwi 14 at 12:02

Skomentuj