Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Oto nasz dłużnik…

1 komentarz

Taki mail: Oto nasz dłużnik za wynajem mieszkania jako Sławomir …. Zalega nam prawie 5000,00 bez odsetek. Mamy podpisane rozwiązanie umowy najmu z dniem 15.07.2010 ( w tym dniu opuścił mieszkanie) i taki weksel własny że bez protestu do 30.11.2010 zapłaci tę kwotę tj.  dokładnie 4950,26. Co pan o tym sądzi czy da się coś z tym zrobić jeśli do końca listopada nic nie zapłaci? Miał spłacać ratalnie ale nic do tej pory nie zapłacił mimo moich monitów. Jest zameldowany w Gdyni. Możemy się kontaktować poprzez tego meila.

No pewnie że „da się coś z tym zrobić”, dałoby się na podstawie nawet samej umowy najmu a Ty masz weksel od dłużnika i jeszcze się pytasz. A co ja o tym sądzę? Trudno zgadnąć, czy dług uda się ściągnąć, bo bezsporna wierzytelność (jak ta Twoja) i w przyszłości prawomocny nakaz zapłaty a skuteczna egzekucja komornicza to dwie różne kwestie. Sprawdzałaś najemcę przed podpisaniem umowy, czy ma dochody i w jakiej wysokości, gdzie pracuje?

kategoria: najem

1 komentarz do 'Oto nasz dłużnik…'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Oto nasz dłużnik…'.

  1. Zasada nr jeden – nie można wynajmować bez kaucji. To oczywiście nie gwarantuje, że wszystko będzie ok. Ponadto warto sprawdzić komu się wynajmuje, czy pracuje, jaki ma zawód itd.

    Tomasz

    27 Lip 13 at 23:55

Skomentuj