Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kontrahenci dłużnika

komentarze 2

Taki mail: Mam dłużnika z tytuł najmu lokalu, firma a dokładnie 1 osobowa firma sp. zoo z Krosna mająca kontrakty z dużymi firmami do promocji w supermarketach, nie raczy uregulować zaległych należności, pomimo prośby, idt. kwota to ok.5800 brutto plus odsetki od poprzednich faktur, firma nie jest już moim najemcą, posiadam adres nowego miejsca/ proszę o informacje jaki koszt byłby zlecenia Państwu sprawy. I czy w ogóle w tamtym rejonie też działacie.


Tak, na Podkarpaciu też działamy, ale tak swoja drogą to w wielu przypadkach obecność pracowników firmy windykacyjnej nie jest konieczna w rejonie siedziby dłużnika. Szczególnie właśnie w przypadku dłużników będących spółkami z o.o. można prowadzić skuteczną windykację „zza biurka”. W opisanym przypadku można by porozsyłać do tych znanych Ci kontrahentów „ofertę sprzedaży długu” twojego dłużnika, po to aby mu trochę zaszkodzić, zwrócić jego uwagę na Ciebie  i zmobilizować do zapłaty. Można też oczywiście wystąpić po nakaz zapłaty i gdy będzie prawomocny, złożyć u komornika wniosek egzekucyjny, między innymi wskazując do zajęcia wierzytelności dłużnika u tych jego kontrahentów. W Krośnie działa całkiem rzetelny komornik, ale tak w ogóle, to zajęcia wierzytelności może dokonać także komornik spoza regionu dłużnika.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

19/05/2012

Komentarze do 'Kontrahenci dłużnika'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Kontrahenci dłużnika'.

 1. Chcialabym poznac procedure sciagniecia zaleglych zobowiazan i koszty z nia zwiazane.
  Dysponuje uprawomocnionym wyrokiem. Dluznikami sa osoby fizyczne. Jedna z tych osob byla lub nadal jest wspolwlascicielka przedsiebiorstwa budowlanego, druga jest niepelnoletnia wnuczka-spadkobierczyni majatku drugiego wspolwlasciciela. Mam prawo sciagnac po 50% lub 100% od kazdego dluznika, co wynika z wyroku. Zamieszkuja teren wojewodztwa podkarpackiego.
  Interesuja mnie;
  1. wysokosc wszystkich kosztow;
  2. tresc umowy;
  3. termin 100% realizacji zlecenia.
  Bardzo prosze o odpowiedz.

  Aleksandra

  6 Cze 14 18:35

 2. Nie podała Pani kwoty należności. Proszę o kontakt na maila lub telefon podane na górze strony.

  admin

  6 Cze 14 18:45

Skomentuj