Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Częściowo zapłacona faktura

1 komentarz

Taki mail: Zwracam się do Państwa w sprawie sprzedaży wierzytelności. W czerwcu 2010 moja firma zorganizowała imprezę firmową dla klienta … Sp z o.o. (Legnica, …), wystawiając fakturę na kwotę 126 000 zł. Klient do tej pory wpłacił jedynie 23 000 z tej sumy i uchyla się dalszych płatności, mimo iż zlecenie zostało wykonane należycie na co mam licznych podwykonawców, świadków oraz materiał dokumentacyjny. Nie muszę dodawać, że zaliczka nie pokrywa nawet połowy kosztów imprezy. Pragnę zapytać na jakich warunkach skupujecie państwo wierzytelności i jaka jest Państwa oferta w tej sprawie. Proszę o odpowiedź mailem.

Częściowo zapłacona faktura to uznanie całej tej faktury przez dłużnika. Ta spółka jest dość znana na rynku i dalej działa z rozmachem, więc są spore szanse na szybkie wyegzekwowanie należności, nawet w ciągu 2 – 3 tygodni. Za ten czas pewnie nawet nie znajdziesz nabywcy na dług. A poza tym, windykacja będzie kosztowała Cię na przykład 10% wartości długu a sprzedaż, o ile ktoś zechce kupić, będzie Cię kosztowała dwa, trzy a może cztery razy tyle co windykacja. Zleć mi windykację tego długu, mówię Ci. Jak chcesz, to możemy się umówić tak, że jeśli nie odzyskam długu w terminie 5 tygodni, to rozwiązujemy umowę na windykację.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

18/05/2012

kategoria windykacja

1 komentarz do 'Częściowo zapłacona faktura'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Częściowo zapłacona faktura'.

  1. Impreza firmowa za 126 000 zł? W czerwcu 2010 butelka piwa kosztowała wg GUS 2,91, a pogoda pozwalała już na picie pod chmurką, np. na łące jakieś. Tym bardziej, że Legnica to przecież polski biegun ciepła. Przy założeniu, że pracownik/kontrahent firmy dobrze bawi się po 7 piwach wypitych na łącę, za 126 tys. można zorganizowałć imprezę firmowo-integracyjną na 6185,5 osób :).
    Nie chciałbym mieć nic wspólnego z tą spółką.
    Nie dlatego, że nie płaci zobowiązań, tylko dlatego, że marnotrawi kasę.

    dino

    18 maja 12 21:39

Skomentuj