Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

To raczej uczciwy dłużnik

skomentuj

Taki mail: W załączniku przesyłam fakturę którą myślimy oddać do windykacji. Chcielibyśmy prosić Pańską Firmę o wycenę prowizji jaka by Pana interesowała i czy był by Pan zainteresowany podjęciem się naszej sprawy. Jeżeli tak to jakie procedury musielibyśmy wykonać? Klient zakupił u nas odzież na przelew płatne po 21 dniach, ale do dnia dzisiejszego z tej faktury zapłacił 4249zł a pozostało jeszcze 8500zł do oddania.

Kontaktowaliśmy się z daną firmą wielokrotnie i w ciągu 2,5 miesiąca po terminie wpłacili nam 4249zł a pozostałą część nie wpłacają już nie chce nam się ciągle wydzwaniać i słuchać jutro, pojutrze za kilka dni wpłacimy czekamy tylko na uruchomienie kredytu. Kredytu banki nie uruchomiają przez 2,5 miesiące. Dlatego zwracamy się do Państwa z przedstawieniem nam oferty windykacji jak by to miało wyglądać i jaka jest Wasza prowizja. Czy prowizja podana przez Was to netto czy brutto.

Z opisu sytuacji wnioskuję, że to dobry dłużnik, uczciwy dłużnik który nie płaci, bo rzeczywiście  ma problemy z płynnością. Skuteczna windykacja przedsądowa jak najbardziej możliwa; niech teraz innemu kontrahentowi nie płaci a nam dług odda. 😉 Co do uruchamiania kredytów firmowych (polecane oferty takich są tutaj), to nie zawsze taka prosta sprawa. Może w jednym banku w końcu odmówili im, i próbują w innym a może biorą kredyt pod hipotekę, a wtedy to dłużej trwa.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

16/05/2012

kategoria: dłużnicy

Skomentuj