Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Płaci z rocznym opóźnieniem

komentarze 3

Taki mail: Mam dłużnika w miejscowości Kraśnik (województwo lubelskie) dla którego od kilku lat wykonuję co miesiąc usługi. Jednak  płaci on z opóźnieniem prawie rocznym każdą fakturę. suma przeterminowanych f vat wynosi ok 40000zł +odsetki jak wygląda sprawa odzyskiwania należności od dłużnika? Jakie koszty musiałbym ponieść, zasady współpracy z wami itp. Czy ponoszę jakieś koszty przed odzyskaniem należności?

Nie ma to jak trochę adrenaliny (zapłaci w końcu czy nie?). Zacznij mu wystawiać noty odsetkowe to może go zdyscyplinujesz. Zacznij od tego a nie od zlecania windykacji, może nie warto tracić takiego klienta. A jak nam zlecisz windykację, to raczej go stracisz.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/05/2012

kategoria: odsetki

Komentarze do 'Płaci z rocznym opóźnieniem'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Płaci z rocznym opóźnieniem'.

 1. Roczne opóźnienia 😉 Niezła cierpliwość. Fktury wystawiane pewnie co miesiąc na kwoty około 3300 brutto, więc od najstarszej ma już 430 zł odsetek. Pewnie ze wszystkich faktur by się ładna kwota uzbierała. Ja bym zaproponował umorzenie odsetek w zamian za całkowitą spłatę i kontynuowanie współpracy.

  tworzenie stron www

  14 maja 12 18:21

 2. zwracam się z uprzejmą prośbą o informację, czy bylibyście Państwo zainteresowani skupem wierzytelności.
  Poniżej przedstawię w skrócie obraz sytuacji jaka ma miejsce…

  Otóż jakiś czas temu (maj 2012) podpisałem umowę pożyczki na kwotę 50000 pln (data końca spłaty wg umowy przypada na sierpień 2015)
  Jest to umowa pomiędzy dwoma osobami fizycznymi.
  Na dzień dzisiejszy dłużnik z całej tej kwoty wpłacił jedynie 5000 pln i zwyczajnie kolokwialnie mówiąc nie kwapi się do spłacenia długu mimo, że w umowie jest zapis o cyklicznym spłacaniu tj. 1000 pln miesięcznie.

  Proszę o informację, czy są jakiekolwiek szanse na odzyskanie tych pieniędzy za Państwa pośrednictwem.

  tomek

  24 Kwi 14 06:37

 3. Możemy zająć się windykacją tego długu natomiast nie skupujemy wierzytelności.

  admin

  24 Kwi 14 08:02

Skomentuj