Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kredyt dla kolegi

skomentuj

Taki mail: Opis sprawy. W grudniu 2008 r pożyczyłem pewnej osobie  z Piły 40 tys. zł . Sporządziliśmy umowę która zobowiązuje pożyczkobiorcę do spłaty pożyczki w ratach . Sam aby pożyczyć te pieniądze zaciągnąłem kredyt w banku, teraz mam komornika ponieważ człowiek któremu pożyczyłem pieniądze nie spłaca pożyczki tak jak się zobowiązał w umowie. Umowa ta zobowiązuje go do spłaty także odsetek i kosztów związanych z nieterminowym spłacaniem rat.

Chce założyć sprawę cywilną. Macie państwo inna szybszą drogę do wyciągnięcia mnie z tych tarapatów? Proszę najpierw o kontakt e-mail. Jeśli zajdzie potrzeba podam wszystkie dane. Poza tym mam wyrok sądu z klauzulą wykonalności na zapłatę dwumiesięcznego wynagrodzenia i zaległego urlopu ale nie mogę się z tym udać do komornika z powodu sprawy powyżej. Oczekuję na odpowiedź z ewentualnymi działaniami , dysponuje dokumentami o których wspomniałem wyżej.

Jak przeciwko Tobie toczy się już postępowanie egzekucyjne w sprawie niespłaconego kredytu, to znaczy że cały kredyt już powinien zostać spłacony, bo umowa kredytu została Ci wypowiedziana i zostałeś wezwany do spłaty całego pozostającego kredytu wraz z kosztami. Nasuwa się jednak pytanie, co stanowi Twoja umowa z kolegą któremu ten kredyt przekazałeś a mianowicie, czy w takiej sytuacji jak jest on ma obowiązek spłacić cały ten kredyt od razu, czy dalej spłacać raty zgodnie z terminami (jakby kredyt nie został wypowiedziany). Jeżeli bowiem to drugie, to Ty możesz pozwać go o zapłatę tylko tych rat, które już powinny być zapłacone zgodnie z harmonogramem spłat w umowie kredytowej.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/05/2012

kategoria: umowy

Skomentuj