Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Dłużnik bogaty ale nic nie ma na siebie…

skomentuj

Taki mail: Mam sprawę, która wygląda następująco:

posiadam wyrok i 4 klauzule wykonalności na solidarny dług 50 000 zł wobec 4 osób zamieszkujących w Bydgoszczy i okolicach. Wyrok jest z czerwca 2001 r., a zatem do przedawnienia pozostało bardzo niewiele czasu. Komornik z Bydgoszczy – … prowadził sprawę w ten sposób, że nie zrobił nic, a postępowanie toczyło się tylko przeciwko jednemu z 4 ludzi. Komornik okazał się nieuczciwy dlatego (duże prawdopodobieństwo), że jeden z dłużników nazywa się … i jest mężem pani komornik o nazwisku … (pewnie solidarność zawodu), czego wówczas nie wiedziałem. Dłużnicy to ludzie bogaci, dawni wspólnicy firmy …, mam ich dane osobowe włącznie z peselami, ale nic nie mają na siebie zapisane. Spółki w tym również pochodne spółki … są własnością dzieci i małżonek, oni nie mają nic z wyjątkiem udziału 1/64 łąki pod Koronowem. Jeden z nich ma co prawda efektowny samochód ale to jest mylące bo ja wiem że ten samochód jest w kredycie. Dług jak wspomniałem na wstępie jest solidarny dla 4 dłużników, obecnie z odsetkami wynosi ponad 100 000 zł, odpowiednio „zmotywowani” na pewno zapłacą, bo mają z czego.

W związku z powyższym mam pytanie:

1. czy zainteresowani byliby Państwo odkupieniem długu, jeżeli tak to za ile (oprócz klauzul udostępnię wszystkie dane, które zebrałem o dłużnikach, włącznie z informacjami z policji) jeżeli nie

2. jaki byłaby prowizja egzekucji oraz koszty w przypadku, gdy Państwa windykatorzy nie „przekonają” dłużników do spłaty.

Jeżeli potrzebują Państwo więcej szczegółów to proszę o kontakt, mogę udostępnić nazwiska dłuzników.

Sprawę proszę potraktować poważnie i bardzo proszę o szybkie określenie stanowiska w sprawie.

P.S.Zapytanie wysłałem do kilku kancelarii windykacyjnych.

No i niech Pan zobaczy, jak pier…oli Pan głupoty… Oskarża Pan komornika o nieuczciwość, bo nie wyegzekwował długu, a sam Pan dalej pisze, że dłużnicy nic na siebie nie mają. To powiedz Pan, jak komornik ma ściągnąć dług od takiego dłużnika? Spróbuj Pan może skargi pauliańskiej albo wynajmij firmę windykacyjną do niekonwencjonalnej windykacji ale nie miej bezpodstawnych pretensji i oskarżeń pod adresem komornika. Tylko że ja nie jestem zainteresowany, bo nie lubię być jednym z wielu adresatów w sprawie windykacji.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

14/05/2012

kategoria komornik

Skomentuj