Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Przedawnienie roszczeń w transporcie

komentarze 2

Taki mail: Interesuje mnie szybka windykacja należności za usługi transportowe. Mam 2 faktury wystawione w czerwcu z 30 dniowym terminem płatności na łączną kwotę 16283,97 zł z czego zapłacono 1500 zł po kilkunastu niemiłych rozmowach telefonicznych, na dzień dzisiejszy pozostało 14783,97 zł, termin zapłaty minął 20.07.2011. Do dnia dzisiejszego nie udało się odzyskać pozostałej kwoty. Właściciel nie odbiera telefonów, a nikt poza nim nie jest w stanie udzielić informacji na temat płatności. W związku z tym proszę o pomoc w wyegzekwowaniu należności, nie ukrywam zależy mi na czasie ponieważ faktury w transporcie bardzo szybko się przeterminowują. Firma … pana … mieści się w Brzezinach przy ul. …, dysponuję numerami telefonów do księgowej i właściciela firmy. Z góry serdecznie dziękuję za zainteresowanie się moją sprawą.

No tak, w transporcie roszczenia przedawniają się po roku. Już nie raz zdarzało mi się przyjmować do windykacji takie faktury np. miesiąc przed terminem przedawnienia. Wówczas na wstępie windykację szybko przedsądowe wezwanie do zapłaty wysyłałem dłużnikowi i pozew do sądu wnosiłem co przerywało bieg przedawnienia i już na spokojnie prowadziłem windykację pozasądową.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

12/05/2012

kategoria przedawnienie

Komentarze do 'Przedawnienie roszczeń w transporcie'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Przedawnienie roszczeń w transporcie'.

  1. Pierwsze moje pytanie do Państwa – czy prowadzą Państwo również windykacje za granicą? Konkretniej chodzi tutaj o Niemcy. Jeżeli tak, możliwe że miałbym dla Państwa zlecenie windykacji należności.

    opo59

    7 Cze 14 09:34

  2. Na razie nie prowadzimy windykacji w Niemczech, bo mamy za dużo spraw w toku tam.

    admin

    7 Cze 14 12:12

Skomentuj