Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Płatności w ratach

skomentuj

Taki mail: Chciałbym wiedzieć, czy jest możliwym przyjęcie przez państwa firmę mojej sprawy. Jest to suma 18.341 zł., którą to osoba prywatna miała mojej żonie spłacać w ratach miesięcznych po 600 zł., począwszy od grudnia 2011. Do dnia dzisiejszego wpłynęło jednorazowo 300 zł. Umowa na zasadzie ugody o spłacie tego długu została zawarta przed notariuszem w Kostrzynie nad Odrą 06 lipca 2010.

Na stronie internetowej Państwa firmy przeczytałem, że działacie na terenie całego kraju. W przypadku przyjęcia naszej sprawy żona może spotkać się z przedstawicielem państwa firmy w celu przedstawienia umowy notarialnej i przekazania wszelkich potrzebnych informacji. Żona przebywa teraz w Polsce w Kostrzynie nad Odrą, więc spotkanie w Gorzowie Wlkp. byłoby najlepszą chyba opcją. 5 września wraca do Irlandii, gdzie mieszkamy. Jeśli potrzebne są dodatkowe informacje proszę o kontakt mailowy lub w Polsce pod numerem …. Osoba, która jest dłużnikiem świadczy usługi remontowo budowlane od wielu lat i mieszka w Kostrzynie nad Odrą.

No, zbyt wiele do windykacji póki co nie ma, bo tylko te zaległe już raty. Chyba, że w umowie macie zapis zgodnie z którym w przypadku opóźnienia w spłacie raty ugoda przestaje obowiązywać i cały dług staje się wymagalny.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 1 Ocena średnia: 5]

12/05/2012

kategoria: umowy

Skomentuj