Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Majątek dłużnika ukryty „po rodzinie”

komentarze 4

Taki mail: Jestem wierzycielem długu z tytułu prawomocnego wyroku sądu rejonowego w Częstochowie przeciwko … zamieszkałemu w Częstochowie. Wysokość długu wynosi  221.715 zł (dwieście dwadzieścia jeden tysięcy siedemset piętnaście złotych) plus odsetki ustawowe od dnia 18.10.2005 roku. Dług był windykowany przez komornika częstochowskiego …, bez żadnych pozytywnych skutków. Wierzyciel posiada majątek „ukryty po rodzinie”, prowadzi działalność gospodarczą – Gospodarstwo Agroturystyczne – hodowla koni, dzierżawiąc z ARR ok. 80 ha ziemi. W majątku rodzinnym są nieruchomości oraz ruchomości a także urządzenia i narzędzia związane z prowadzeniem działalności gospodarczej. Ze względu na okoliczności oczekiwania na polubowne rozliczenie się z zobowiązania, do tej pory nie podejmowałem innych niż komornicze działań windykacyjnych . Zwracam się z zapytaniem czy Wasza Firma jest w stanie zająć się windykacją tego zobowiązania, z racji bliskości terytorialnej dłużnika oraz mojej analizy rynkowej i oceny firm o podobnej działalności.

No, możemy upomnieć się o pieniądze dla Pana. Chyba rozumiemy się co do metod windykacji, że muszą być niestandardowe. Proszę jednak o podanie danych dłużnika, musimy wpierw rozpytać się o niego w okolicy, kto zacz. 😉

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

10/05/2012

kategoria: majątek

Komentarze do 'Majątek dłużnika ukryty „po rodzinie”'

Subscribe to comments with RSS or TrackBack to 'Majątek dłużnika ukryty „po rodzinie”'.

 1. Z dwustu tysięcy to ładna prowizja chyba będzie, co? Kiedyś chyba u Ciebie też czytałem, że w tej branży to jest tak, że praktycznie tyle samo pracy (albo i więcej) kosztuje ściągnięcie 5 tysięcy nić 50, a zarobek prowizyjny jest o wiele mniejszy.

  tworzenie stron www

  10 maja 12 14:52

 2. Tak jak piszesz, to jest jak chodzi o windykację sądowa i komorniczą. W opisanej we wpisie sytuacji znacznie trudniej będzie odzyskać tę kwotę niż gdyby była znacznie niższa.

  admin

  10 maja 12 15:35

 3. P.S. Ja do tego potencjalnego klienta:

  „Możemy podjąć się windykacji, ale zapewne domyśla się Pan, że byłyby to działania niekonwencjonalne. Nie wykraczające co prawda poza granice prawa, ale niekoniecznie etyczne.”

  A on do mnie: „Nie interesują mnie metody tylko skutek”.

  admin

  10 maja 12 15:58

 4. I bardzo słusznie. Pierwsza nieetycznie zachowała się osoba, która nie spłaciła swoich zobowiązań. Nie widzę powodu, dla którego nie miało by się jej odpłacić tym samym.

  tworzenie stron www

  11 maja 12 11:34

Skomentuj