Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Wezwanie do wykonania umowy

skomentuj

Taki mail: Czy podejmie się Państwo odzyskania dla mnie kwoty 3 tys. Zł od osoby fizycznej z Będzina prowadzącej Sklep internetowy ze sprzętem RTV, która nie dostarczyła towaru zgodnie z regulaminem sklepu i nie zwróciła pieniędzy.

Czy ta osoba zadeklarowała chęć zwrotu pieniędzy? Jeżeli nie, to najpierw trzeba by jej wyznaczyć kolejny termin (powiedzmy siedem dni) na wykonanie umowy (dostarczenie towaru) informując że w przeciwnym wypadku odstąpi Pan od umowy.

I gdy znów towaru nie dostarczy, to dopiero można prowadzić windykację wspomnianej kwoty. Tak to niestety prawnie wygląda. W sumie to my możemy takie pismo wystosować, ale lepiej aby Pan wystosował bo a nuż wyśle Panu zamówiony towar.

Dla kupującego w takich przypadkach byłoby dobrze, aby w umowie był zapis stanowiący, że na wypadek nie wywiązania się z umowy przez sprzedającego do określonej daty, zwróci on kupującemu wpłacone pieniądze. Wtedy kupujący nie musi wzywać sprzedającego do wykonania umowy (kiedy towar lub usługa już mu nie jest potrzebna – po terminie) aby dopiero gdy to znów nie nastąpi, móc żądać zwrotu pieniędzy.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/05/2012

kategoria umowy

Skomentuj