Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Na czym polega windykacja

skomentuj

Taki mail: Czy może mi Pan krótko napisać na czym polega Państwa usługa, tj. jak wygląda procedura odzyskiwania należności? Byłej partnerce z Opoczna pożyczyłem część pieniędzy gotówką, część przelałem na konto. Sporządziłem dokumentację wymiany mailowej, w której partnerka zobowiązuje się do zwrotu długu w ratach. Czy to wystarczy jako podstawa odzyskania pieniędzy?

No, może wystarczy. Windykacja w wykonaniu firmy windykacyjnej winna się sprowadzać do prób zdecydowanego ale nie bezprawnego (choć sam brak etyki mile widziany 😉 ) działania w celu jak najszybszego odzyskania długu, bez konieczności występowania na drogę sądową. Aliści nie zawsze jest to możliwe, w szczególności przeciwko dłużnikowi będącemu osobą prywatną. Dlatego tego typu sprawy często kierowane są na drogę sądową. Ostrzejsza windykacja jest możliwa już z tytułem wykonawczym (no i egzekucja komornicza oczywiście, swoja drogą).

Poczucie obowiązku, presja osoby wierzyciela o którym wiem, że wierzy we mnie, nie pozwala mi nieraz usnąć. Ku…wa, pewnie czasem gorzej się czuję niż dłużnik którego ścigam, ale do czasu…

kategoria: windykacja

Skomentuj