Doradca

bezpłatne porady prawne i finansowe

Kilka działalności dłużnika

skomentuj

Taki mail: Proszę o  informację jaką widzą Państwo realność odzyskania należności za wystawioną fakturę oraz na ile Państwo wyceniają swoje usługi w przypadku: prowadzę działalność gosp. wystawiłam klientowi (firmie) fakturę za usługę dn 30.07.2011 z terminem płatności 06.08.2011r po wielu rozmowach telefonicznych i kontakcie e-mailowym klient zapłacił tylko kwotę vatu z faktury. Do zapłaty na dzień dzisiejszy pozostała kwota 7500zł + odsetki pomimo 2 wezwań do zapłaty (za potwierdzeniem odbioru) nadal brak wpłaty.
Klient oprócz firmy na którą wystawiłam fakturę ma jeszcze zarejestrowane 3 inne działalności ( znam adresy i nazwy firm) mogę podać firmę z którą aktualnie współpracuje przy obsłudze Polskiej Prezydencji w Unii.

Zapłacił część faktury więc jest to uznanie długu (tzw. niewłaściwe uznanie długu) o ile w tytule przelewu wpisał numer tej faktury. Co do tych innych działalności dłużnika, to ważne jest (jeśli oceniamy czy dłużnik jest wypłacalny, ściągalny) , czy firmy te (działalności te) też są jego jako osoby fizycznej prowadzącej działalność gospodarczą, czy może są to spółki. Jeżeli są to spółki z o.o., jawne albo nawet cywilne,  to egzekucji jego długu jako osoby nie sposób prowadzić z majątku i dochodów tych spółek.

Niezorientowani w prawie wierzyciele, którym komornik umorzył egzekucję jako bezskuteczna przeciwko ich dłużnikowi – przedsiębiorcy, wściekają się często i oskarżają komornika o nieróbstwo, nieudolność albo i zmowę z dłużnikiem, bo „Jak to, przecież ten dłużnik ma kilka spółek!”.

Oceń wpis:
[Liczba głosów: 0 Ocena średnia: 0]

09/05/2012

kategoria dłużnicy

Skomentuj